Новини
Україна
Культура
Україна-суспільство
Новини Кіно

Оборона «Черкас»: готовий до виходу фільм про опір екіпажу тральщика російським окупантам


На широкий екран готовий вийти фільм Тимура Ященка «Черкаси». Він розповідає про екіпаж тральщика, який у 2014 році 3 тижні чинив опір окупантам, які анексували Крим.

Стрічку, яку вже переглянуло Держкіно, створено на основі реальних подій. Це спільне виробництво української компанії «MKK ФІЛЬМ СЕРВІС» та польської – «Інтер медіа».

Екіпаж тральщика «Черкаси» 4 роки тому став єдиним із 7 кораблів, що втримав український прапор на своїй щоглі на озері Донузлав, коли РФ захопила Крим.

Протягом 3 тижнів українці тримали оборону, героїчно чинили опір ворогам, відбиваючи їхні напади.

Консультантом картини став реальний командир цього корабля – Почесний громадянин м. Черкаси Юрій Федаш. А моряки, які тримали на ньому оборону навесні 2014-го, увійшли до акторського складу.

Знімали стрічку в Очакові, Одесі та невеличкому селі на Чернігівщині.

Цей кінопроект – один із переможців 9-го конкурсного відбору Держкіно.

Режисер фільму – Тимур Ященко, продюсери – Марта Лотиш та Ірина Клименко. Автори сценарію – Тимур Ященко і Роберт Квільман. Катя Чілі та Антон Байбаков створили саундтрек.

З боку Держкіно фінансова підтримка фільму сягає понад 17,3 млн грн. А загальна вартість виробництва – майже 40 млн грн.

Голова Держкіно Пилип Іллєнко вважає, що картина вийшла надзвичайно емоційна, у головних героїв – об’ємні характери.

У ній реалістично розповідається про стан українських військово-морських сил напередодні Революції Гідності.

Але під час випробувань герої картини – члени екіпажу тральщика «Черкаси», які не з власної вини потрапили в безвихідну драматичну ситуацію, – стають прикладом мужності та гідності.