Новини
Новини Київської області

Облрада визначила нову дату заснування Київщини

Рішення викликала багато зауваг з боку фахових істориків.

Облрада визначила нову дату заснування Київщини - зображення

Облрада пристоличного регіону визначила нову дату заснування Київщини. Про це повідомляє пресслужба облради.

Зазначається, що депутати підтримали проєкт рішення "Про визначення дати заснування Київщини, як адміністративно-територіальної одиниці" та проголосували за те, щоб вважати часом створення середину VIII століття, а саме – 842 рік.

Історичне рішення прийняли під час засідання 16-ої чергової сесії Київської обласної ради, яка відбулася 21 березня.

Пропозицію внесла на обговорення заступниця голови облради Тетяна Семенова, яка вважає, що українці мають свою історію з тисячолітнім корінням.

"Не перший рік я піднімаю це питання. Сьогодні воно гостро постало перед нами усіма, як ніколи. Дата заснування Київської області підписана диктатором сталіним у роки, коли українців знищували Голодомором, має бути змінена раз і назавжди", –

заступниця голови облради Тетяна Семенова

Обласні депутати також звернулися до Київської обласної військової адміністрації і до Кабінету міністрів щодо зміни офіційної дати святкування створення Київської області як адміністративно-територіальної одиниці. Відзначати цю подію пропонують щороку в останню неділю вересня.

Варто зазначити, що новина викликала багато зауваг з боку фахових істориків. Детальніше в майбутньому матеріалі "Погляду".

Нагадаємо, що нещодавно Бородянку назвали серед Міст-героїв.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.