#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Вишгород
Культура

Нові технології в історичному музеї Вишгорода

05.02.2021 Косянчук Інна 0

Вишгородський історико-культурний заповідник за підтримки Українського культурного фонду реалізував проєкт дигіталізації експозиції.

Фото ВІКЗ

У минулому році карантинні заходи істотно обмежили потік туристів до музеїв. Втім, співробітники Вишгородського історико-культурного заповідника знайшли вихід, як не не що не  скоротити кількість відвідувачів, а й зробити експозиції доступнішими для всіх.

Завдяки програмі «Культура в часи кризи: інституційна підтримка», яка реалізувалась за підтримки Українського культурного фонду, співробітники ВІКЗ працювали над переведенням роботи закладу у цифровий та дистанційний формат. То ж нині оновлена  експозиція історичного музею відповідатиме і сучасним реаліям.

«Експозиційні плани, концепція, монтажні листи, музейне обладнання, яке закупалося до початку пандемії, вже не задовільняли вимогам роботи у сучасних дигітальних та дистанційних форматах. У цьому випадку, недостатня матеріальна база ставала на заваді повноцінному використанню професійних ресурсів співробітників закладу, презентації музейних колекцій у віртуальному просторі, створенню нових цифрових ресурсів для подальшого використання у музейній роботі відповідно до вимог, що виникли у наслідок карантинних обмежень», зауважують у ВІКЗ.

Фото ВІКЗ

Завдяки участі в програмі вдалося розширити простір експозиції більш ніж удвічі и — збільшити кількість виставкового обладнання, робочих місць та експозиційних матеріалів. При чому зробити це шляхом активного використання цифрових носіїв та дигітальних технологій.

«Використання додаткових 4 вітрин дозволило розширити тематичний та хронологічний діапазон експозиції, включивши до неї новий розділ, присвячений сучасним археологічним дослідженням Вишгороду останніх років та діяльності Вишгородської археологічної експедиції у 2017-19 роках.

Таким чином,було створено ресурсну базу для майбутньої роботи закладу в умовах карантинних обмежень, скорочення відвідування, проблем з фінансуванням та інших соціально-економічних викликів, що вже виникли та виникатимуть у майбутньому у зв’язку з пандемією та існуванню COVID-19».

ВІКЗ

«Погляд» розповідав про графіті Софії Київської – унікальний літопис.

Також «Погляд» інформував, що «Баба Катря» навчає правильно наголошувати слова

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.