#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Київщина
Довкілля
Українка
Україна-суспільство

«Незнання» чи підтримка легалізації знущань над дельфінами: навколо Педуніверситету назріває скандал

11.04.2019 Бобрик Юлія 0

Педагогічний університет імені Драгоманова планує визнати дельфінотерапію новим методом реабілітації, а згодом навіть розглянути питання розробки нормативно-правових матеріалів для її легалізації. Повідомляє Environment People Law.

Про це йшлося в одній доповідей на міжнародній конференції, що пройшла на початку квітня у навчальному закладі.

В проекті резолюції конференції пропонується «Звернутися із клопотанням до Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства соціальної політики України про визнання методів дельфінотерапії, іпотерапії та каністерапії як нових методів реабілітації та розглянути питання про формування робочих груп при Міністерстві освіти і науки України, Міністерстві охорони здоров’я України, Міністерства соціальної політики України для розробки нормативно-правових матеріалів».

Однак організаторами конференції та пропагандистами дельфінотерапії не враховані норми чинного законодавства України, а також світові тенденції щодо невизнання дельфінотерапії. Більше того використання та відлов дельфінів у комерційних цілях заборонені Законом України «Про Червону книгу України». В свою чергу утримання дельфінів у дельфінаріях, суперечить статтям 7, 8 та 25 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження».

Звісно, є прихильники дельфінотерапії, які хибно вважають, що дельфіни мають «природну здатність зцілювати» яка може допомагати корисними ефектами. Проте абсолютно вони забувають про умови утримання дельфінів в неволі та їх власний фізичний та психологічний стан. В свою чергу покращення стану здоров’я пацієнтів може бути викликане їх власними позитивними емоціями.

Натомість, жоден дельфінарій в Україні не може забезпечити наближених до природних умов утримання дельфінів. Тож не дивно, що на сьогодні всі зоохасники висловлюють категоричну думку, щодо заборони утримання морських ссавців в неволі.

Нагадаємо, нещодавно зоозахисники засудили «розваги» Сергія Бабкіна. Проте вже згодом співак усвідомив зворотній бік медалі своїх «розваг».