Україна
Головні новини
Суспільство
Здоров'я

Не 8, а 16 млн доз вакцини від COVID-19 отримає Україна


У межах ініціативи COVAX Україна безкоштовно отримає 16 мільйонів доз вакцини від коронавірусу COVID-19, яких вистачить для вакцинації 8 млн громадян (одній людині потрібно вколоти дві дози).

фото - freepik.com

Про це зазначив в ефірі одного з українських телеканалів міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов.

«Не 8, а 16 мільйонів доз вакцини… 8 мільйонів – це кількість доз, які необхідно, шоб двічі вколоти 4 мільйонам громадян. Відповідно 16 млн – це буде для 8 мільйонів громадян. Це те, що в рамках COVAX Україна отримає».

Нагадаємо, що COVAX – це глобальний механізм розподілу ризиків для об’єднаних закупівель, створений для справедливого розподілу між країнами вакцин проти COVID-19. Основна мета цього механізму – прискорення розробки і виробництва вакцин проти COVID-19 та гарантія справедливого і рівного доступу для кожної країни світу. На сьогодні близько 150 держав є учасниками цієї ініціативи, у тому числі й Україна.

фото - freepik.com

Нещодавно повідомлялося, що Україна отримає 8 млн доз вакцини безкоштовно. При цьому вакцинація українців буде добровільною.

Також МОЗ планує закуповувати вакцини за бюджетні кошти. Проте державним бюджетом на 2021 рік на закупівлю вакцини від COVID-19 передбачено лише 2,6 млрд грн із необхідних 15,1 млрд грн. Тож читайте, де відомство планує взяти додаткові гроші на вакцину від COVID-19.

Нещодавно було затверджено план вакцинальної кампанії від коронавірусу, яка триватиме впродовж 2021 та 2022 років.

Безкоштовна вакцинація населення проходитиме у 5 етапів:

1-й етап передбачає медичних працівників, які надають допомогу хворим на коронавірусну хворобу в умовах стаціонару, та військових, які беруть участь в ООС. Очікується, що на цьому етапі буде щеплено 355 тис. людей.

На 2-му етапі будуть вакцинувати людей із надзвичайно високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 та тих, хто надає медичні послуги. Це близько 2,3 млн людей.

3-й етап охопить вакцинацією людей із високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 та тих, які виконують функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави. Очікується, що на цьому етапі щеплять приблизно 7,2 млн людей.

4-й етап – це вакцинація людей з підвищеним ризиком інфікування та розвитку COVID-19 та тих, які виконують функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави. Планове охоплення: приблизно 11 млн людей.

5-й етап передбачає вакцинацію інших категорій населення, які не входять до пріоритетних груп. Йдеться приблизно про 19 млн людей віком до 59 років без супутніх захворювань.

фото - freepik.com

Дізнайтесь, кого в Україні вакцинуватимуть від COVID-19 у першу чергу.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.