#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Культура
Україна-суспільство

Нацрада попередила «112 канал» за показ мультфільму: позиції сторін

11.12.2020 Кочкина Марина 0

10 грудня під час засідання Національна рада з питань телебачення і радіомовлення оголосила попередження телеканалу «112 Україна» за показ російського мультика «Незвичайна подорож Серафими».

фото з відкритих джерел

Протягом перевірки телеканалу, що проводилася 19 квітня і було зафаксовано порушення. Як повідомляється про причини попередження на сайті Нацради, мультик озвучував актор, який внесений до переліку осіб, що загрожують національній безпеці України.

«Телеканал «112 Україна» у цей день о 13:05 демонстрував анімаційний фільм «Необыкновенное путешествие Серафимы» (виробник – Російська Федерація, 2015 р., «КиноАтис», фонд преподобного Серафима Саровського, режисер – Сергій Антонов) за участі російського актора Михайлова Олександра Яковича (озвучував роль головного героя), прізвище якого внесено до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці. Також не було надано державного посвідчення на право розповсюдження і демонстрування цього анімаційного фільму», - йдеться у повідомленні Національної ради з питань телебачення і радіомовленні.

За показ мультфільму, що не отримував державного посвідчення на право розповсюдження і демонстрування, держрегулятор оголосив телеканалу попередження і вказав на неприпустимість порушень вимог чинного законодавства в майбутньому.

В свою чергу генеральний директор «112 Україна» Єгор Бенкендорф поділився своїми аргументами, щодо попередження:

«У цьому мультфільмі немає акторів. Ані з точки зору законодавства, ані з точки зору здорового глузду. Мультиплікаційне виробництво регулюється законом про кінематографію. За законом учасник фільму – це виконавець будь-якій ролі, учасник документальних (неігрових) фільмів, виконавець музичного твору, який використовується у фільмі, автор сценарію, текстів або діалогів, режисер-постановник, продюсер. Як бачите, особа, яка озвучила мультиплікаційний персонаж, під цю категорію не підпадає взагалі. Пропоную поставити крапку в цьому штучному скандалі. Це хороший, добрий мультфільм – я впевнений, що коли ви подивитеся, то побачите, що в ньому немає нічого поганого, і погодьтеся, що в нашій країні, на жаль, є багато по-справжньому серйозних проблем і невирішених питань», - повідомив Єгор Бенкендорф.


Раніше «Погляд» повідомляв, що Нацрада перевірить порушення під час мовлення трьох провідних телеканалів.

Читайте також, що радіостанція “Київ FM” забороною підтримала україномовний музичний продукт.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини - обов'язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.