#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Суспільство
Україна-суспільство

Нацрада перевірить порушення під час мовлення трьох провідних телеканалів

21.05.2020 Кочкина Марина 0

Національна рада ухвалила низку рішень щодо планів перевірок на I, II і ІІІ квартали 2020 року. Вони торкнуться кількох українських телеканалів, де були зафіксовані порушення, а саме: «ЕСПРЕСО», «1+1» та «NEWSONE».

Про це повідомляє Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення.

Національна рада на засіданні 21 травня призначила позапланову виїзну перевірку ТОВ «ГОЛДБЕРРІ», (логотип «ЕСПРЕСО») у зв’язку із зафіксованими ознаками порушень умов ліцензій. Мова йде про те, що 11 травня 2020 року в ефірі цього телеканалу було зафіксовано трансляцію програм/передач іноземного виробництва загальним обсягом 1 год. 11 хв./добу (4,93% від загального обсягу мовлення). Тим самим ліцензіат зменшив мінімальну частку національного аудіовізуального продукту, якого за ліцензією має бути не менше 24 год./добу (100%)

На звернення СБУ Національна рада на засіданні 21 травня ухвалила рішення призначити позапланову перевірку ТОВ «Телерадіокомпанія «Студія 1+1» (логотип «1+1»), через показ карти України без Криму. Йдеться про те, що 13 квітня зафіксовано розміщення у випуску новин «ТСН», у сюжеті «Обвал цін» (о 20:25), мапи України без окупованої Автономної Республіки Крим із посиланням на карту нашої країни, оприлюднену на інтернет-сторінці міжнародної організації «Nord Pool Spot». Це – енергетична європейська біржа, яка здійснює продаж електроенергії в країнах Європи (Норвегія).

Телеканал «NEWSONE» також перевірять через висловлювання, що прозвучали в День пам’яті та примирення. В ефірі цього телеканалу зафіксовано  трансляцію передачі «Протистояння» (ведучі В. Піховшек і Д. Панченко). Прямий ефір відбувся 8 травня, а повтори транслювалися 9 і 10 травня.  У передачі були поширені висловлювання, що мають ознаки порушення ліцензіатом вимог абзаців четвертого та шостого частини другої статті 6, пунктів а) та в) частини першої  статті 59  Закону України «Про телебачення і радіомовлення», частини першої статті 28 Закону  України «Про інформацію».

Нацрада позапланово перевірить і ТОВ «Телерадіоорганізацію «Оріон» з Енергодара Запорізької області (кабельний телеканал «EnTV»). Підставою стало недотримання правил мовлення у дні, коли відзначаються пам’ятні дати і дні жалоби та скорботи. 8 травня – у День пам’яті та примирення на екрані телеканалу не було відповідного стилізованого зображення або палаючої свічки.