#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Всесвіт
За кордоном

Найбільший радіотелескоп в Сонячній системі побудують на Місяці

10.04.2020 Бобрик Юлія 0

Шанс на те, що цей неймовірний проєкт реалізують, дійсно є.

Національне управління з аеронавтики і дослідженню космічного простору оприлюднило перелік грантів, що виділяються для реалізації інноваційних космічних проєктів. Одним з проєктів, які отримали фінансування на подальшу розробку, став план установки на зворотному боці Місяця радіотелескопу діаметром в один кілометр, повідомляє sciencealert.com.

The Lunar Crater Radio Telescope (LCRT) міг би вести спостереження на довжинах хвиль, недоступних з Землі, де для такої роботи заважають атмосферні і навколоземні комунікації, а також іоносфера, що відображає довгі радіохвилі. Якщо плани щодо LCRT стануть реальністю, це буде найбільший телескоп із заповненою апертурою.

Згідно з проєктом, радіотелескоп буде розміщений в кратері діаметром до п'яти кілометрів. Установка устаткування буде здійснена роботизованою місією. Роботи-ровери DuAxel повинні будуть розгорнути дротяну сітку всередині кратера, а в центрі дротяної конструкції вбудують підвісний приймач. Автоматизований процес не потребує участі людини в безпосередній установці радіотелескопа.

Команда, якій належить ідея проєкта, отримає від NASA $ 125 000 на подальшу розробку, яка триватиме протягом дев'яти місяців. У разі схвалення проєкту буде виділено ще один грант розміром в $ 500 000 і два роки на розробку. Фінальна частина програми NASA передбачає видачу гранту в розмірі $ 2 000 000 і ще два роки на завершення проєкту.

Варто зазначити, що наразі найбільшим телескопом із заповненою апертурою є Five hundred meter Aperture Spherical Telescope (FAST), який розташований в Китаї і повністю введений в експлуатацію в січні 2020 року. Його діаметр – 500 метрів. Нагадаємо, наприкінці 2019 року китайський телескоп зафіксував космічні сигнали невідомого походження.