#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Світ-суспільство
За кордоном
Економіка

На тлі подій у Казахстані зупинили роботу банки, а уран подорожчав

06.01.2022
Наразі щодо закриття банків йдеться лише про один день, проте ситуація може змінитися.

На тлі подій у Казахстані зупинили роботу банки, а уран подорожчав - зображення

У Казахстані тимчасово призупинено роботу всіх фінансових організацій, зокрема фондової біржі. Про це повідомив Tengrinews з посиланням на Нацбанк країни.

"Сьогодні не працюватимуть банки другого рівня, обмінники, брокери, мікрофінансові організації, KASE та інші".

Tengrinews

Таке рішення було прийнято, враховуючи проведення контртерористичної операції в Алмати та тимчасові проблеми з інтернетом.

А тим часом на тлі подій у Казахстані піднялися світові ціни на уран. Про це свідчать дані компанії UxC, яка займається відповідними підрахунками. Варто зазначити, що запаси урану країни становлять 15% загальносвітових. Згідно аналізу UxC, у середу вартість урану піднялася на 8% – до $45,25 $ за фунт проти $42 у вівторок.

Нагадаємо, 2 січня в Казахстані розпочалися акції протесту в містах Жанаозен та Актау Мангістауської області, де мешканці виступили проти високих цін на паливо. Через два дні заворушення спалахнули також в Алмати та інших містах країни. Вранці 5 січня президент країни Касим-Жомарт Токаєв відправив уряд у відставку. Зокрема, Нурсултана Назарбаєва усунули з посади голови Ради безпеки Казахстану.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.