Новини
Україна
Довкілля
Надзвичайні ситуації

На Рівненській АЕС сталася пожежа

30.04.2019 Оксана Кириленко 0

Фото Dmitry Benko

Увечері 29 квітня на території Рівненської атомної електростанції спалахнула пожежа.
Згідно інформації ГУ ДСНС України у Рівненській області о 21 год. 07 хв. сталося загорання трансформатора на відкритій території розподільчого пристрою на території АЕС.


О 22 год. 05 хв. силами ДСНС пожежу ліквідовано.

Як повідомив начальник управління інформації та зв’язків з громадськістю Рівненської АЕС Петро Кратік, через пошкодження та подальше загорання трансформатора відключили блок №3. Відтак, наразі на РАЕС працюють лише 1-й і 4-й енергоблоки з сумарним навантаженням у 1260 МВт. Зауважень до роботи основного устаткування цих енергоблоків і персоналу немає.

Щодо енергоблоку №2, то тут наразі триває капітальний планово-попереджувального ремонт: усі роботи виконують згідно з графіком. Порушень меж і умов безпечної експлуатації цього блоку також не було.
Повідомляє "канал 24".

"Причини інциденту з'ясовують фахівці. За міжнародною шкалою подій на атомних об'єктах він має індекс "0/поза шкалою". Радіаційний, протипожежний і екологічний стан на РАЕС і прилеглій території не змінювався й перебуває у межах чинних норм",– зауважив представник станції.

Згодом у прес-службі РАЕС сповістили, що внаслідок пошкодження та подальшого загорання трансформатора, окрім енергоблоку №3, відключилася ще перша система шин потужністю 330 кВ. 

Рівненська АЕС - одна з 5 атомних електростанцій, що є в Україні (інші чотири – це Південноукраїнська, Хмельницька, Чорнобильська, Запорізька). Станція розташовується поблизу міста Вараш (колишній Кузнецовськ) на західному Поліссі, також неподалік протікає річка Стир. Це перша в Україні атомна електростанція з енергетичним водо-водяним реактором типу ВВЕР-440 (В-213). Її генерувальна потужність становить 2835 МВт. РАЕС є відокремленим підрозділом Національної атомної енергогенеруючої компанії "Енергоатом".