На Обухівщині майже три гектари лісу повинні повернутися до лісового фонду
Обласна прокуратура через суд вимагає повернути до лісового фонду, незаконно передані у власність площі лісів, які територіально належать до Першотравенської сільської ради.
Історія із незаконно переданими площами лісів на Обухівщини тягнеться ще з 2010 року. Тоді, рішенням Першотравенської сільської ради земельні ділянки були надані у приватну власність громадянам загальною площею 2,7 гектарів для ведення особистого селянського господарства.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/04/forest-2705541_960_720.jpg)
Вже у 2014 році, рішеннями цієї ж ради, змінено цільове призначення цих земель для будівництва та обслуговування житлових будівель.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/04/pushcha-1.jpg)
Варто наголосити, що відведення у приватну власність вищезазначених земельних ділянок так і зміна їх цільового призначення, відбулись із порушенням вимог земельного та лісового законодавства. Оскільки останні відносились до земель лісогосподарського призначення та перебували в постійному користуванні ДП «Київське лісове господарство". Відповідні рішення органів державної влади про їх вилучення з держлісфонду та зміни цільового призначення не приймались, землекористувач згоди на вилучення не надавав.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/04/Sosnovyj-les.jpg)
Крім цього, землі лісогосподарського призначення Законом заборонено надавати у приватну власність для інших цілей.
З огляду на викладене, прокуратурою Київської області до Обухівського районного суду пред’явлено позов про визнання недійсними рішень сільської ради та витребування вказаних земельних ділянок на користь держави.