Новини
Макарів
Пожежі

На Макарівщині горів історичний маєток

30.11.2020 Бобрик Юлія 0

Освітлення та опалення у будівлі відсутні, тому, що могло стати причиною пожежі, наразі невідомо.

Фото: Facebook/Макарівський РС ГУ ДСНС України у Київській області

Про це повідомили на Facebook-сторінці Макарівського РС ГУ ДСНС України у Київській області.

Надвечір 27 листопада в селі Копилів, що на Макарівщині, сталася пожежа. Горів історичний маєток фон Мекк, який внесено до державного реєстру архітектурних пам’яток національного значення.

Як писав «Погляд», дача залізничного магната барона фон Мекка була побудована у ХІХ столітті. Дерев’яна садиба складається з двох поверхів, невеликої тераси та мансарди. В якості прикрас будинку служили різьблення і декоративні башточки. Не дивлячись на минулу велич, у наші дні будинок перебував в аварійному стані, але все ще приваблював туристів.

На жаль, вогонь безщадний навіть до історичних пам’яток. До прибуття рятувальників місцеві мешканці намагалися впоратися із вогняною стихією самостійно. Вогнеборці ліквідували пожежу менш ніж за годину. Будівля вціліла, але, судячи зі світлин, обвалилися дерев'яні перекриття.

Фото: Facebook/Макарівський РС ГУ ДСНС України у Київській області

«Освітлення та опалення в маєтку відсутні, тому причина пожежі та завдані збитки наразі встановлюється», – зазначають макарівські пожежники.

У соціальних мережах люди пишуть, що кілька разів помічали, як багаття поблизу маєтку розпалювали діти.

Скрін з Facebook/Макарівський РС ГУ ДСНС України у Київській області

До речі, ми розповідали, що Микола фон Мекк був відомий своєю пристрастю до інновацій, а наприкінці ХІХ століття навіть придбав Mercedes, який став першим автомобілем цієї марки в Україні.

Нагадаємо, пожежа в будинку на Вишгородщині забрала три життя.