Новини
Новини Київської області

На Київщині задокументовано понад сто фактів продажу алкоголю та цигарок неповнолітнім


Однією з доволі поширених причин вчинення правопорушень неповнолітніми є їх алкогольне сп’яніння. Незважаючи на численні звернення правоохоронців до працівників торгівлі щодо недопущення продажу дітям алкогольних напоїв, а також тютюнових виробів, такі факти й надалі трапляються.

З початку року працівники ювенальної превенції столичного регіону виявили та задокументували 114 фактів продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18-річного віку. За цими фактами складено протоколи за ч. 2 ст. 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Стосовно власників торгівельних точок інформації направлені до Державної фіскальної служби, де відповідно них, крім штрафних санкцій, розглядатиметься питання щодо позбавлення ліцензії на право роздрібної торгівлі підакцизними товарами. Наразі вже анульовано 39 ліцензій.

Працівники поліції й надалі здійснюватимуть профілактичні рейди торговими закладами, в тому числі з представниками інших зацікавлених служб, викриватимуть та притягуватимуть до відповідальності порушників законодавства.

Нагадаємо, нещодавно відбувся профілактичний захід «Безпечна школа», в рамках якого правоохоронці обстежили прилеглі до навчальних закладів території і перевірили розташовані поблизу торгівельні заклади в частині дотримання вимог законодавства щодо заборони продажу дітям пива, слабоалкогольних, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, а також відстань від навчальних закладів, на якій заборонено реалізацію алкогольних та тютюнових виробів.

Джерело: Управління превентивної діяльності ГУНП в Київській області