#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Культура
Україна-суспільство
Київ

На кіно держава виділить 105 млн грн

10.07.2020 Оксана Кириленко 0

7 повнометражних та 16 короткометражних кінопроєктів отримають держпідтримку.

фото з відкритих джерел

9 липня Рада з державної підтримки кінематографії оголосила результати 13-го конкурсного відбору кінопроєктів, що претендують на державну фінансову підтримку.

Експертні комісії, що оцінювали учасників пітчингу, рекомендували раді ухвалити такі прохідні бали: 39 – для повнометражних дебютів, 40 – для короткометражних. Таким чином, переможцями 13-го пітчингу мали стати 14 повнометражних і 31 короткометражний фільми. Але тоді сума фінансової підтримки вдвічі перевищила би бюджет (121 млн грн), розповіли в "Детектор Медіа".

Тож Рада з державної підтримки кінематографії обмежила кількість проєктів-переможців, зберігаючи при цьому експертний рейтинг. Так, переможцями 13-го пітчингу стали 7 повнометражних та 16 короткометражних проєктів. Загальна сума фінансової підтримки складає 105 млн грн. 

«Ми мали важкі дискусії та прийшли до спільного рішення. Ми зберегли повністю критерії та експертний рейтинг, лише обмежуємо кількість проєктів, не викидаючи їх і не міняючи місцями. Ми трохи перебільшуємо наші можливості в сподіванні, що в майбутньому буде додано кошти або ми переглянемо інші статті витрат, можливо, перекинемо сюди звідкись, де буде економія», – сказав голова Ради з держпідтримки кіно Андрій Дончик.

Переможці в категорії повнометражних дебютів: 

Переможців в категорії короткометражних дебютів: 

Зауважимо, що проєкт «Самородки» має таку ж кількість балів, як ще один проєкт пітчингу -  «Спека», тому члени ради голосували та обирали один із цих проєктів. 

Довідка. 23 червня Державне агентство України з питань кіно розпочало другий тур тринадцятого конкурсного відбору кінопроєктів, що претендують на державну підтримку. У 13-му пітчингу участь беруть дебютні стрічки національного та копродукційного виробництва, усього їх 107 – 30 повнометражних і 77 короткометражних. Пітчинг триває чотири дні, протягом яких Експертна комісія заслухає претендентів на державне фінансування, після чого виставить їхнім проєктам оцінки, які буде погоджувати Рада з державної підтримки кінематографії. Перший день і одну годину другого дня було присвячено повнометражним фільмам.

Публічні презентації цього разу проходять не в кінотеатрі «Жовтень», де другий тур пітчингу відбувався останні кілька років, а в «Планеті кіно» (ТРЦ River Mall) з дотриманням умов адаптивного карантину – обмежена кількість людей у залі, безпечна відстань тощо. До речі, спочатку Держкіно планувало провести цей пітчинг у «Мистецькому Арсеналі», і на останньому засіданні Ради з державної підтримки кінематографії деякі її члени просили обрати місцем проведення конкурсу саме кінотеатр, аби таким чином підтримати заклад під час карантину.

Нагадаємо, "Погляд" писав, що для боротьби з епідемією з Держкіно та Українського культурного фонду уріжуть фінансування.