#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Київщина
Бориспіль

На Бориспільщині знайшли рештки солдата Другої світової війни

03.04.2020 Оксана Кириленко 0

У селі Гнідин місцеві активісти віднайшли могилу солдата Червоної армії, який загинув восени 1941 року.

Про важливу знахідку повідомив Василь Галатенко.

Зі слів чоловіка про те, що на гнідинській «горі» приблизно навпроти колишнього молокозаводу похований солдат, місцеві активісти дізнались доволі давно від своїх матерів. Але перевірити правдивість інформації змогли лише в кінці березня 2020-го.

"Жодних ознак поховання невтаємничена людина помітити там не могла: звичайна невеличка галявка між чотирма соснами. Навіть без найменшого натяку на якийсь горбочок. Гнідинські пошуковці Андрій Куліковський та Дмитро Берлін, за участі сільського голови Олександра Лазаренка, активіста Миколи Онищенка та вашого покірного слуги, 28 березня 2020 року вирішили перевірити достовірність отриманої інформації. І дійсно, на глибині близько 40 см були виявлені рештки молодого воїна Червоної армії, який загинув восени 1941 року", - розповідає Василь Галатенко.

  На жаль солдатський медальйон знайти не вдалося, тож солдат так і залишиться невідомим.

Довідка

Від 15 березня 1941 року запровадили нові медальйони у вигляді восьмикутного пластмасового (текстолітового) пенала, що мав гвинтову кришку. До медальйона вкладався вкладиш на пергаментному папері у двох екземплярах. На бланку вкладиша вказувалися паспортні дані військовика, місце призову та група крові (вказувати найменування військової частини в медальйоні заборонялося). Ідентифікатор носили в спеціальній кишені на поясі штанів. Був варіант пенала з вушком для носіння медальйона на шиї. Через нестачу стандартних медальйонів у частинах Червоної Армії використовувалися і дерев'яні, і металеві медальйони.

Після фотофіксації місця розташування поховання та положення останків загиблого, рештки бійця були зібрані в спеціальний контейнер, де й зберігатимуться до дня урочистого перепоховання. Воно відбудеться на братській могилі, розташованій на сільському кладовищі. Звичайно, після завершення карантину та скасування особливого стану в країні.