Новини
Повітря
Київ

Можна дихати: повітря в Києві стало чистішим


Чи не вперше за місяць рівень забруднення атмосферного повітря в столиці характеризують як «добрий».

Фото: pixabay.com

Згідно з даними SaveEcoBot, 24 листопада середній індекс AQI по Києву становить 20 пунктів. Це, щонайменше в шість разів менше, ніж показники минулого тижня. Нагадаємо, нормою вважається 0–50 AQI PM2.5.

Скрін із SaveEcoBot

Варто зазначити, що останнім часом українська столиця доволі часто потрапляла в список міст світу із найбруднішим повітрям у світі. Зокрема, у жовтні загальний рівень забруднення атмосфери у Києві характеризувався, як високий.

До речі, у рейтингу міст світу по якості повітря та забруднення атмосфери, що складає компанія IQ Air, Київ сьогодні посів 75 сходинку із показником 34 AQI.

Скрін із IQ Air

Натомість, за даними спостережень на стаціонарних постах ЦГО і. Б. Срезневського, у період з 17 по 23 листопада 2020 року у повітрі Києва відмічено перевищення гранично допустимих значень, зокрема: завислих речовин, діоксиду сірки, діоксиду азоту та формальдегіду.

«Загалом, порівняно з попереднім тижнем, рівень забруднення повітря майже не змінився. Враховуючи прогнози Українського гідрометцентру на найближчі дні метеорологічні умови переважно не сприятимуть накопиченню шкідливих домішок у приземному шарі атмосфери», – зазначають фахівці обсерваторії.

Нагадаємо, згідно з даними ВМО, не зважаючи на промисловий спад, викликаний пандемією COVID-19, викиди парникових газів на планеті продовжують зростати.