#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Здоров'я
Україна-суспільство

МОЗ зацікавлене вакцинувати всіх українців безкоштовно

20.01.2021 0 Надiя Проценко 0

Українцям не варто поспішати купувати вакцину проти коронавірусу за власні кошти, як тільки вона з’явиться на українському ринку. Держава має змогу на перший етапах щепити своїх громадян безоплатно.

фото - freepik.com

Про це заявив головний державний санітарний лікар, заступник глави МОЗ Віктор Ляшко в ексклюзивному інтерв’ю телеканалу «Україна24».  

«Сьогодні держава зацікавлена зробити щеплення безоплатно для всіх верств населення. Тому на перших етапах не потрібно розглядати можливість щеплення за власні кошти у приватних структурах, оскільки ми зацікавлені і маємо ресурс викуповувати всю вакцину, яка буде потрапляти або матиме можливість потрапити на ринок України. Коли ми говоримо про потенційну можливість вакцинації за власний кошт, це ми говоримо як мінімум про друге півріччя 2021 року, але і то не факт», – зазначив заступник глави МОЗ.

Отже, за його словами, уряд нашої країни робить усе можливе, щоб вакцинувати громадян віком від 18 років безоплатно двома дозами вакцини.

Питання вакцинації тих осіб, які вже перехворіли на COVID-19 залишається наразі відкритим, адже з цього приводу точаться дискусії науковців.

фото - freepik.com

А ось тих, кому зроблять щеплення, заноситимуть в електронну систему. Після того, як на міжнародному рівні запровадять обов'язкові паспорти вакцинації, українські лікарі зможуть оперативно видати довідку про щеплення. Наразі Україна розглядає питання впровадження свідоцтва про проведення вакцинації від COVID-19.

За словами Віктора Ляшка, перші вакцини від коронавірусу мають надійти до України вже у лютому. Мова йде не лише про китайську вакцину Sinovac, а й про препарати компаній Pfizer і Moderna.

Крім того, Україна отримає 8 млн доз вакцини в межах глобальної ініціативи COVAX. Цього вистачить, щоб вакцинувати 4 млн українців.

Раніше «Погляд» інформував, що закупівлею вакцини проти COVID-19 для України буде займатися міжнародна організація.

Читайте також, як і чому Україна вибрала дорогу вакцину замість дешевшої?

Починаючи з 2022 року, Україна вироблятиме китайську вакцину від COVID-19.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.