Новини
Україна
Київщина
Бориспіль
Надзвичайні ситуації

Морози залишили бориспільців без світла

25.11.2019 Оксана Кириленко 0

Перші морози показали неготовність Бориспільського РП до гарантованого забезпечення електропостачання.

За п'ятницю- суботу у місті вийшли із ладу 2 трансформатори, які були замінені із резерву Бориспільського РП. Також електропостачання було порушено по лінії 112 (вул. Оврашка, Польова, Глибоцька).

Споживачів із лінії 112 переключали на лінію №8 через, що восьма лінія також відключалася.

У суботу, 23 листопада майже всі котельні у Борисполі зупинялися.

"Навіть якщо на комп'ютері відбувається перепад напруги, то він відключається, а у котельні встановлений автомат, і коли відбувається перепад напруги - спрацьовує автоматика, відключає газ і котельня зупиняється. Запустити котельню, щоб вийти на попередній режим можна лише тоді, коли будуть охолоджені повністю котли, провітрені пальники, камера згорання і лише тоді запускається котельня знову. Тому наші служби працювали у авральному режимі", - розповів перший заступник міського голови Микола Корнійчук.

У соцмережі Facebook була пропозиція завдяки дизельним генераторам організувати пункти обігріву людей у приватному секторі.

"Я хотів би сказати, що приватний сектор повинен подумати про резервні джерела живлення і хоч би якісь мати невеликі каміни чи топки, грубки де можна було б спалювати дрова і обігріватися. Тому що я згадую коли до Борисполя приїздили вже колишні американські власники Київобленерго і ми висловили претензії щодо поганого електропостачання, то вони сказали, що навіть у президента США стоїть резервна електростанція", - зазначив Корнійчук.

Загалом на вихідні була відключена лінія і котельня по вулиці Оврашка, тому туди було переміщено дизельну електростанцію Тепломережі і вона забезпечувала повністю роботу котельні, яка обігрівала увесь мікрорайон вулиці Оврашка та Глибоцької.

"Хоу звернутися до бориспільців, щоб менше писали у соцмережі, а зверталися із заявами на директора Київобленерго. Чим більше будемо писати тим швидше звернуть увагу на проблему із електропостачанням у Борисполі", - зауважив заступник мера.

Також Микола Корнійчук заявив, що Київобленерго за хабарі надає технічні умови у яких не передбачена заміна електромереж.

"Всі негаразди трапляються на лініях: 8, 7,6, 112,12 через те, що в головній лінії від підстанції "Бориспіль" або "Стріла" (дві підстанції, які живлять місто) подається напруга 110 тисяч вольт, вона трансформується в 35 і 10. Якраз ці кабелі, які виходять із підстанції на першу опору були прокладені 20-40 років тому. І якшо на 112 чи 7 лінії прокладений кабель 80 мм, а потрібно щоб був 240 мм, то скільки б ми не установлювали розвантажувальних підстанцій цей кабель не може передати потужності, яка вже під'єднана до існуючих підстанцій".

Зазначимо, що погана напруга спостерігається по всьому Бориспільському районі. Люди скаржаться, що Київобленерго не надає якісних послуг, але у платіжках вимагає повну суму за електроенергію.