Новини
Всесвіт

Міжпланетна станція NASA пройшла на рекордно малій відстані від астероїда (ВІДЕО)

10.03.2020 Бобрик Юлія 0

OSIRIS-REx як і раніше шукає найкраще місце для посадки на астероїді Бенну.

OSIRIS-REx зблизився з астероїдом Бенну на відстань в 250 метрів, зробивши знімки регіону під назвою «Соловей», де в серпні 2020 року апарат повинен висадитися і зібрати проби ґрунту, повідомляє NASA.

«Бортові системи OSIRIS-REx передали на Землю перші високоякісні фотографії регіону «Соловей», де ми плануємо здійснити перший забір ґрунту. Поки ця зона посадки виглядає чудово», – повідомив керівник місії Данте Лауретта.

На початку січня цього року представники NASA заявили, що OSIRIS-REx виконає три зближення з поверхнею астероїда Бенну і отримає детальні знімки двох імовірних зон посадки, «Соловей» і «Скопа». Ці знімки важливі для того, щоб оцінити, наскільки посадка в цих районах буде безпечною.

Зближення з регіоном «Скопа» пройшло невдало, оскільки в апарата вийшов з ладу лазерний далекомір, що негативно вплинуло на якість отриманих фотографій.

Після зближення з районом «Соловей» OSIRIS-REx повернувся на безпечну орбіту (близько 1 кілометра). У квітні апарат проведе дві репетиції відбору проб, зблизившись з Бенну на відстань 125 і 50 метрів. У червні заплановано зближення на відстань від 25 до 40 метрів. У кожному з підходів OSIRIS-REx буде збирати більше даних про місце відбору проб. Фактичний маневр відбору проб заплановано на кінець серпня 2020 року. За допомогою заряду азоту апарат підніме і збере кілька проб реголіту, який до 2023 року доставлять на Землю.

Довідково:
Зонд OSIRIS-REx успішно запустили на орбіту у вересні 2016 року в рамках місії по зближенню і збору зразків з поверхні 500-метрового астероїда Бенну (1999 RQ36). Апарат досяг астероїда в грудні 2018 року. Сьогодні 1279 день з тисячі триста дев'яносто двох днів польоту до астероїда. Забір ґрунту з поверхні очікується через 3 місяці 21 день.

Нагадаємо, нещодавно вчені розповіли, що до Землі наближається астероїд, який зданий знищити людство.