Новини
Україна
Головні новини
Україна-суспільство

Мін’юст дозволив автоматично арештовувати рахунки боржників

09.04.2021 Косянчук Інна 0

Тепер зможуть накладати арешт не тільки на рахунки тих, хто заборгував за аліменти.

Фото: pixabay

Згідно наказу Міністерства юстиції України від 23 березня 2021 року №1061/5, перелік боржників, рахунки яких можуть підпадати під арешт, доповнено. Тепер це стосується тих, хто має невиконання за будь-якими зобов’язаннями фінансового характеру.

«Автоматизований арешт коштів боржників на рахунках у банках передбачає отримання інформації про рахунки боржників у банках та накладення/зняття виконавцем арешту на/з кошти(ів) шляхом винесення постанов про арешт коштів та про зняття арешту з коштів боржника у формі електронного документа та прийняття їх до виконання банками», йдеться у наказі.

Також наказ доповнено новим розділом – «Порядок прийняття до виконання банками вимог органів державної виконавчої служби / приватних виконавців на отримання інформації стосовно наявності та стану рахунків боржника». Зокрема, у ньому зазначається, що в інформаційних системах банків не пізніше, ніж за годину робочого часу після отримання вимоги, мають бути сформовані повідомлення, в яких зазначається інформація щодо наявності та стану рахунків боржника.

Як повідомляв «Погляд», доступ до деяких держреєстрів тимчасово обмежили: сайти модернізуються. До речі, в Україні через ФОПа Google оштрафували на 1 млн грн.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.