Новини
Україна
Київщина
Вибори

Мер Черкас заборонив розміщувати білборди одного з кандидатів у президенти в місті

10.04.2019 Оксана Кириленко 0

8 квітня розпочалася виборча кампанія перед другим етапом президентських виборів.
На вулицях Києва і Харкова громадяни помітили зовнішню рекламу з Путіним і Порошенком.

Однак люди сприйняли таку рекламу досить негативно. Багато хто вважає, що використовувати образ Володимира Путіна неприпустимо.

У штабі Порошенко підтвердили, що борди є офіційним рекламним продуктом , оплаченим з виборчого фонду кандидата в президенти України Петра Порошенка.

Напевно у штабі чинного гаранта нятякають на те, що Володимир Зеленський, з яким Порошенко зустрінеться в другому турі виборів 21 квітня, нібито є «агентом Кремля». Експерти та блогери побачили в агітпродукції одразу кілька порушень українського законодавства.

Так, згідно із законом «Про рекламу» (ст. 8), у таких матеріалах заборонено використовувати зображення людини без її письмової згоди.
У свою чергу співзасновник Quantum Future Lab Денис Семенов зазначає, що реклама є також порушенням закону «Про вибори Президента України», 64-та стаття якого забороняє агітацію за кандидата іноземними громадянами.

Цікаво те, що міський голова Черкас Анатолій Бондаренко заявив, що не допустить розміщення такої агітаційної реклами у місті.

"Зараз у багатьох містах України розміщують борди одного із кандидатів в президенти із зображенням Путіна.

Попереджаю власників рекламного бізнесу в Черкасах: у разі появи на ваших бордах зображення російського агресора виконавчий комітет міської ради оперативно проголосує за демонтаж конструкції!

Цей покидьок завдав стільки шкоди нашій Україні, що я вважаю аморальним поширювати подібні речі. Нам Путіна у місті непотрібно!"

Народний депутат від фракції «Блок Петра Порошенка» Юрій Соловій, ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявив, що ці білборди не означають, що опонента чинного президента Володимира Зеленського порівнюють з Путіним.

«Позиція Президента полягає в тому, що його принципи і його мета чітко визначені в його програмі — інтеграція в ЄС і НАТО. Ці цінності глибоко суперечать тій меті, що сповідує Росія стосовно України. А Зеленський не окреслив взагалі своїх зовнішньополітичних принципів», — сказав депутат.

На заяви про те, що використання в політичній рекламі зображення іншої фізичної особи без її згоди є порушенням, депутат відповів: «Ніхто не позбавляє права Зеленського і Путіна звернутися до ЦВК із заявою».