Новини
Україна
Здоров'я

Медична реформа продовжуватиме працювати: Супрун в інтерв'ю ВВС


Фото: objectiv.tv

Очільниця МОЗ Уляна Супрун наголосила, що низька зарплата медиків пов'язана з "гальмуванням" на рівні головних лікарів.

Про хід медичної реформи посадовиця розповіла в інтерв'ю українській службі ВВС.

Зокрема, Супрун допускає можливість того, що у міністерство прийде нова команда, якій чинні посадовці готові допомагати.

Щодо медреформи Уляна нагадала, що Великій Британії для трансформації системи здоров'я потрібно було 10 років. "70 років руйнували нашу медичну інфраструктуру, наші лікарні у катастрофічному стані. Ми за два роки не можемо перебудувати всі лікарні, щоб вони виглядали, як на Заході", - говорить міністерка. Також зазначає, що сьогодні 76% українців своїми лікарями задоволені.

У МОЗ також змінили управління медзакладами: будуть головний лікар та виконавчий директор, які матимуть різні обов'язки. Наголосила міністерка і на тому, що з 1 січня послуги медзакладів будуть оплачуватись напряму з Національної служби здоров'я України, а не з районного бюджету, як раніше. Тобто заклади стануть більш автономними.

Щодо низьких зарплат у медиків Уляна Супрун порадила звертатись до головних лікарів. "Кожен лікар може побачити на сайті НСЗУ, скільки коштів приходить у лікарні за тих пацієнтів, які підписали з ним декларації. Коли лікарі колективно прийдуть до свого головного лікаря і скажуть, у мене 1,5 тис. пацієнтів і я приношу кожного місяця 50-60 чи 100 тисяч гривень, а моя зарплата ось така…", - говорить посадовиця.

Екстренна медицина теж невдовзі зміниться. Зокрема, з'явиться професія парамедика, оновляться диспетчерські служби, будуть закуповуватись "швидкі" та гелікоптери. "Але не можна за один день закупити стільки диспетчерських, перевчити стільки персоналу.
На ці зміни на 2019 рік було закладено 1 млрд грн
", - наголошує посадовиця.