Новини
Бровари
Спорт
Олімпійські види спорту
Київщина-суспільство

Лижниця-чемпіонка з Броварів: про спорт, карантин та плани на майбутнє (ВІДЕО)

23.05.2020 Руслан Семенець 0

Лижниця-чемпіонка з Броварів: про спорт, карантин та плани на майбутнє (ВІДЕО)

Карантинні заходи, які ввели через інфекційне захворювання COVID-19 внесли свої корективи у всі сфери життя. Не виключення і спорт, майже у всьому світі відмінено, припинено та перенесено спортивні змагання та обмежено тренувальний процес.

Але, як запевняють самі спортсмени, навіть в цій ситуації є свої плюси – час проведений в сімейному колі, з дітками, чого через постійні тренування, збори та змагання завжди бракувало.

Журналіст «ПОГЛЯДу» поспілкувався з відомою броварчанкою, багаторазовою переможницею чемпіонатів, Кубків світу та Паралімпіад, лижницею Олександрою КОНОНОВОЮ.

Олександро, чому саме лижі?
(сміється) Мабуть, це випадковість… В селі Шевченкове на Броварщині де проходило моє дитинство, особливого вибору не було, а можливо я його просто не помічала. Одного разу повертаючись з бабусею додому побачила як діти катаються на якихось «штуках». І тоді я вирішила, що мені теж потрібно спробувати покататися і дізнатися про це більше. На першому тренуванні мені пояснили, що це лижоролери, що це зимовий вид спорту… з цього все і почалося.

Чи є якась особлива значима перемога у твоєму житті?
Так, це перемога на чемпіонаті світу у 2009 році у Фінляндії, яка стала особливою та важливою у моєму житті, тоді я вперше стала чемпіонкою світу.

Яка атмосфера серед дівчат на зборах та змаганнях? Чи є конкуренція, чи підтримуєте одна одну?
Атмосфера робоча та спокійна. Але ми є конкурентами і це навіть допомагає нам в тренуваннях перед змаганнями. По завершенню підготовчих зборів у нас є контрольні тести, після яких аналізуємо проведену роботу та вирішуємо між собою, хто з нас кращий на даний час (посміхається).

Сашо, під час зборів та змагань сумуєш за домівкою?
Сумую за своєю донечкою (Адріаною-авт.), вона і є мій дім… вона є тим, куди я завжди лечу…  

Яка дисціпліна в змаганнях для тебе найулюбленіша?
Із семи стартів, які доводиться бігти протягом змагань етапів Кубку світу чи світового чемпіонату, більш подобається біатлон, він цікавіший, енергійніший та емоційніший. Лижні перегони цікаві по своєму, гонки на витривалість, там ти борешся і з суперниками, і з собою.

Зараз карантин, які для тебе, як спортсменки, є в цьому плюси та мінуси?
Через карантин не відбувся останній етап Кубку світу, але за результатами сезону кожен отримав свої нагороди, кубки та медалі. Шкода, що не змогли виступити на чемпіонаті світу, ми на нього були дуже серйозно налаштовані. В нас була дуже якісна підготовка і майже всю зиму ми були на зборах. На жаль, через пандемію коронавірусу змагання не відбулися, але тренування ми продовжуємо. Скажу особисто за себе, в мене вдома є всі умови для тренувань, є відповідні вправи і я знаю, що треба робити, щоб мої м’язи не "гуляли". В квітні в нас по плану була відпустка, в травні планували тренувальний збір, але не поїхали. Наступні збори плануємо вже на початок червня. Є час для відпочинку, для сім’ї. Є можливість приділити більше часу дитині, дізнатися про її вподобання та чомусь її навчити.

Олександро, які плани на майбутнє?
Звісно, в планах перемагати та вдало виступити на етапах Кубку світу-2020 та чемпіонаті світу 2021 року в Лілехаммері, а також по максимуму підготуватися до Паралімпіади-2021.

Сашо, що для тебе спорт?
Спорт - важлива складова мого життя, не сама важлива, але одна з них. Спорт – це моя робота, яка мені подобається і з роками любов до спорту стає більшою.

Ким бачиш себе після завершення спортивної кар’єри?
Думаю, що деякий час буду сидіти вдома і розмірковувати: чим би я хотіла зайнятися!? Я вже багато про це думала, але поки нічого в голову не приходить, можливо, через те, що цей день ще не настав… Але я впевнена, що коли в моєму житті настане цей момент, то переді мною відкриються всі горизонти… (сміється).

Бажаємо більше перемог та вдалих виступів! Здоров'я, родинного затишку та успіхів!
Дякую. Також, хочу всім побажати завжди бути в формі, як фізично, так і морально. В житті завжди багато перепон, які потрібно долати, а завдяки спорту та своїй родині це стає можливим. Займайтеся спортом та будьте здорові!  

ДОВІДКОВО: Олександра КОНОНОВА - багаторазова переможниця та призерка Кубків, чемпіонатів світу і Паралімпійських ігор з лижних гонок та біатлону, майстер спорту міжнародного класу. З 2007 року вона входить до складу національної збірної команди України з зимових видів спорту серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату. Заслужений майстер спорту України.


ФОТО/ВІДЕО: Руслан СЕМЕНЕЦЬ, інформаційна агенція "ПОГЛЯД"