Новини
Довкілля
Земля
Світ-суспільство

Людство «спалює» власне майбутнє: наслідки зміни клімату будуть катастрофічними, – ООН

12.09.2019 Бобрик Юлія 0

Відкриваючи сесію Ради ООН з прав людини в Женеві, Верховний комісар ООН Мішель Бачелет закликала держави врятувати людство від зміни клімату, попередивши, що наслідки глобального потепління будуть катастрофічними.

За словами Мішель Бачелет, зміни клімату стосується всіх без винятку і може викликати нові соціально-економічні потрясіння в світі, збільшення кількості збройних конфліктів і різким зростанням смертності, повідомляють в ООН.

«Зміна клімату – це реальність, яка стосується всіх регіонів світу. Наслідки прогнозованої траєкторії глобального потепління будуть катастрофічними для прав людини. Вже зараз почастішали шторми, а також підвищився рівень моря, що може призвести до затоплення острівних держав і прибережних міст. Наші ліси горять, а льодовики тануть», – сказала Верховний комісар. Вона додала, що людство в буквальному сенсі цього слова «спалює» своє майбутнє. Тому Верховний комісар закликала держави захистити людей від тяжких наслідків глобального потепління і домагатися зміцнення заходів адаптації до кліматичних змін.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що підвищенні температури на 2-3 градуси Цельсія до 2100 року призведе до того, що океан затопить землі, де живуть 280 млн чоловік. Також за словами біологів, зараз рослини на Землі вимирають в 350 разів швидше, ніж раніше. Вчені Всесвітньої організації охорони здоров’я World Health Organization вважають, що зміни клімату призведуть до 250 000 додаткових смертей щороку.