Новини
Новини Київської області
Чорнобиль

Лісова служба США передала дозиметри рятувальникам Чорнобиля


В рамках проєкту “Пожежна безпека лісів в Україні”, представники Лісової служби Сполучених Штатів Америки передали вогнеборцям Київщини індивідуальні дозиметри гамма випромінення ДКГ 21М.

Пожежі у Чорнобильській зоні завжди мають великий резонанс, тому дуже важливо мати достатньо технічної спроможності для їх якнайшвидшої ліквідації, зазначив заступник Голови ДСНС Руслан Білошицький.

У свою чергу, менеджерка програм у Східній Європі Лісової служби США Шіла Семп відзначила зростання рівня співпраці із ДСНС упродовж останніх років. За її словами, це обумовлено тим, що швидка зміна кліматичних умов створює ще більше викликів, тож гасіння численних лісових пожеж має відбуватися на новому стратегічному і безпековому рівнях.

Сучасні професійні прилади, передані ДСНС, створені для використання в умовах значних температурних коливань та високої запиленості атмосфери. Вони дозволяють запам’ятовувати історію накопичення дози та передавати її в комп’ютер. При перевищенні запрограмованих порогових рівнів по гамма-дозі чи її потужності спрацьовують світлова та звукова сигналізації.

Ці дозиметри будуть використовуватись 11-м Державним пожежно-рятувальним загоном м. Чорнобиль для організації індивідуального дозиметричного контролю пожежних-рятувальників, залучених до гасіння лісових пожеж у Зоні відчуження, повідомляє сайт ДСНС Київщини.

Також в рамках заходу сімох рятувальників та шістнадцятьох працівників Державної агентства України з управління зоною  відчуження було відзначено за героїзм та мужність проявлені під час ліквідації надскладної лісової пожежі в Чорнобильській зоні.

Довідково: Лісова служба США здійснює свою діяльність в Україні починаючи з 2005 року у партнерстві з різними державними установами, відомствами та недержавними інституціями, сприяючи побудові спроможності з реагування на надзвичайні ситуації, зокрема щодо запобігання та ліквідації пожеж у природних екосистемах Чорнобильської зони відчуження.

Нагадаємо, що біля Прип’яті виявили “радіаційних” порушників, які минаючи контрольно-пропускні пункти потрапили до зони відчуження ЧАЕС.