Новини
Київщина
Київщина-суспільство

Київщина: 154 випадки продажу алкогольних та тютюнових виробів дітям

23.11.2020 Дар'я Сафронова 0

Підприємцям анульовано 58 ліцензій за незаконний продаж таких товарів неповнолітнім.

Як повідомляє Національна поліція у Київській області, за рік біло задокументовано на 28 випадків більше продажу алкогольних та тютюнових виробів неповнолітнім, аніж у 2019 році. Підприємці сплатили штрафи за скоєне на загальну суму майже пів мільйона гривень.

Найбільше правопорушень зафіксували:

  • На Білоцерківщині – 33 факти;
  • У Києво-Святошинському районі – 24;
  • На Обухівщині – 16.

Проте, не зважаючи на профілактичну роботу поліції та запровадження мір припинення незаконного продажу, несвідомі продавці продовжують порушувати.

«Такі рейди відбуваються на постійній основі, адже, попередивши продаж алкоголю та тютюну дітям, ми таким чином рятуємо їхнє життя та здоров’я. Вживання такої продукції завдає непоправної шкоди здоров'ю, спустошуючий вплив на психіку підлітків» – коментує керівник відділу ювенальної превенції Управління превентивної діяльності поліції Київщини Олена Косенко.

За такі порушення торгівлі підприємству анулюється раніше видана ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями. Відтак правоохоронці направили 154 подання до Державної фіскальної служби, де анульовано 58 таких ліцензій.

Як писав «Погляд», у столиці юнаки 16 та 17 років вживали спиртні напої разом зі своїм знайомим у кафе, а після цього змусили його віддати банківську картку та сказати від неї пін-код. Проте на цьому підлітки не зупинились та побили потерпілого.

«Погляд» повідомляв, як 20-річний хлопець у Києві робив «закладки» з наркотичними речовинами й таким чином збував їх потенційним клієнтам.