Новини
Кримінальні новини
Київ

Київ: злочинці продавали «прослушку» за 480 тис. євро

13.08.2020 Оксана Кириленко 0

Троє осіб намагалися продати засіб для прослуховування телефонних розмов.

Фото: Офіс генерального прокурора

Дане обладнання дозволено використовувати лише правоохоронцям.

Про подію повідомила пресслужба Офісу генерального прокурора.

«Підозрювані придбали потужний комплекс моніторингу мобільного зв’язку, який, згідно закону, використовується виключно правоохоронними органами та суб'єктами оперативно-розшукової діяльності. Цей пристрій дає можливість знімати інформацію у всіх діапазонах мобільного зв’язку, зокрема «прослуховувати» телефонні розмови і контролювати інтернет трафік. З метою його незаконного збуту вони підшукали особу, яка мала виступити посередником у нелегальній оборудці», - йдеться у заяві Офісу генпрокурора.

Згідно повідомлення на сайті СБУ, за попередніми даними слідства, до складу угруповання входило декілька мешканців столиці, у тому числі технічні спеціалісти і фахівці сфери IT.

Служба безпеки України про цей злочин розповіла наступне: «Фігуранти, використовуючи високотехнологічне обладнання, нелегально розробили для продажу комплекс моніторингу мобільного зв’язку. Цей пристрій дає можливість знімати інформацію у всіх діапазонах мобільного зв’язку, зокрема, «прослуховувати» телефонні розмови і контролювати інтернет-трафік. Підпільну майстерню вони облаштували за місцем проживання одного з фігурантів. Замовника товару вони підшукували через особисті зв’язки».

Отже, цей пристрій придбали чи все ж таки виготовили власноруч підприємливі кияни, поки що незрозуміло.

Правоохоронці затримали підозрюваних після того, як вони продемонстрували роботу комплексу та отримали за його продаж 480 тис. євро. Слідчі дії тривають. Встановлюються обставини правопорушення та інші особи, які можуть бути причетні до його вчинення.

Раніше «Погляд» пиcав, що у Києві затримали іноземця, який пограбував неповнолітню.