Новини
Васильків

Квартирна афера у Василькові не вдалася

29.01.2020 Надiя Проценко 0

Приватна особа у Василькові на підставі незаконного рішення суду хотіла привласнити квартиру, що належала померлій людині. При цьому договір на довічне утримання померлого містив ознаки фальсифікації й недостовірні відомості, а сама особа не мала права на спадкування майна. Тепер квартира має перейти до комунальної власності міста.

Квартирна афера у Василькові не вдалася

Про це повідомляється на сайті прокуратури Київської області. Зокрема, зазначається, що під час моніторингу Єдиного державного реєстру судових рішень було виявлено рішення Васильківського міськрайонного суду Київської області, яким задоволено позов приватної особи до Васильківської міської ради Київської області про визнання права власності на квартиру, що належала померлій у 2012 році людині.

Повідомляється, що долучений на підтвердження позовних вимог договір довічного утримання є нікчемним, містить ознаки фальсифікації та недостовірні відомості, а позивач не має права на спадкування майна померлої особи на момент відкриття спадщини на підставі норм спадкового законодавства.

Оскільки у померлого власника квартири немає спадкоємців, квартира за законом мала бути передана у власність територіальної громади міста Васильків. Проте органом місцевого самоврядування самостійно судове рішення так і не було оскаржено.

Після втручання прокуратури у цю справу, Київський апеляційний суд скасував незаконне рішення суду першої інстанції з одночасною відмовою у задоволенні позову.

Наразі розпочато досудове розслідування, а також вживаються додаткові заходи, щоб квартира перейшла у комунальну власність міста.