Новини
Україна
Здоров'я

Кузін: У третини людей, що перехворіли на COVID-19, не виявили антитіл (ВІДЕО)

21.12.2021
Новий штам коронавірусу стрімко набирає обертів.

Заступник міністра охорони здоров'я Ігор Кузін зазначив, що вирішальну роль у боротьбі з пандемією COVID-19 відіграє саме вакцинація.

«Дослідження свідчать, що у третини тих, хто легко перехворів на COVID-19, не виявили антитіл до вірусу. Тоді як повний курс вакцинації у 100% випадків формує антитіла. Крім того, люди, які перенесли коронавірус та потім вакцинувались, майже у 2,5 раза мають нижчий ризик захворіти», — сказав Ігор Кузін.

Ігор Кузін наголошує, що  українцям не слід покладати великих надій на природний імунітет, сформований після перенесеного коронавірусу.

«Окремо хочу звернутися до тих громадян, які вважають, що природний імунітет внаслідок перенесеного коронавірусу захистить їх. Наголошую, що ризики від COVID-19 залишаються надзвичайно великими. Так, він уже забрав життя 93 тисяч людей в Україні, вакцинація – жодного. Коронавірус залишає після себе тривалі наслідки для здоров’я, зокрема постковідний синдром. Водночас вакцинація – це керований спосіб сформувати імунітет до коронавірусу без ризиків для здоров’я», – зауважив Ігор Кузін.

Станом на сьогодні понад 13 мільйонів українців отримали дві дози вакцини проти COVID-19 та закінчили курс щеплення.

Попередні дані свідчать, що «Омікрон» поширюється значно швидше, ніж всі інші відомі штами. Випадки зараження цим штамом підтвердили у понад 90 країнах. До їх числа входить і Україна. Перший інфікований «Омікроном» українець вже одужав.

Нагадаємо, у Всесвітній організації охорони здоров’я вважають, що попри поширення штаму коронавірусу «Омікрон» пандемія коронавірусу може закінчитися вже у 2022 році.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.