Новини
Україна

Криклій планує створити три окремі компанії "Укрзалізниці" та S-Bahn у столиці

01.10.2019 Катерина Бенке 0

Фото: ukr.media

Три підрозділи установи будуть працювати окремо над різними завданнями: інфраструктурою, пасажирськими та вантажними перевезеннями.

Про це міністр інфраструктури Владислав Криклій розповів у інтерв'ю "Радіо Свобода".

Криклій повідомив, що наразі він співпрацює з депутатами Верховної Ради над розробкою проєкту закону, який розділить "Укрзалізницю" на три підрозділи. "Один оператор буде відповідати за доступ до інфраструктури. Тобто за всю мережу, за електрифікацію, займатися капітальними вкладеннями у підтримку, експлуатацію, розбудову мережі. Другий оператор буде займатися пасажирськими перевезеннями, які збиткові, проблемні. І там будемо ставити за «кіпіай», власне, мінімізувати ці збитки, максимально до нуля. І третій – це прибутковий, який буде генерувати прибутки для держави. Це вантажні перевезення", - зазначає міністр.

Владислав Криклій додав, що планується і зміна залізничного полотна, однак цей процес триватиме 5 років та охопить 4-5 тисяч кілометрів полотна.

Міністр інфраструктури вважає, що транспортну проблему на Троєщині можливо вирішити за допомогою наземного метро - на кшталт та S-Bahn у Німеччині.

Криклій також вбачає потенційні можливості підприємства "Укрпошта". Він пропонує розширювати фінансові функції установи, створювати мобільні точки запускати перевезення. Крім того, міністр планує залучати до підприємства іноземних інвесторів, таких, як Amazon чи Alibaba.

Загалом міністра інфраструктури приваблює можливість концесії - передачі державних установ до управління приватних підприємств. "Якщо ми говоримо про інфраструктуру, про концесії, то ми взагалі на це будемо дивитися не тільки в контексті якоїсь сфери – залізниця, дороги, а комплексно, тому що держава не завжди кращий управлінець. І ті питання, в яких держава погано справляється і не може впоратися, не має достатніх результатів фінансових, а демонструє збитки, то, власне, точно з цим треба щось змінювати. І концесія – це, напевне, найкращий варіант", - говорить урядовець.