Новини
Україна
Київщина
Здоров'я

Кожен третій українець вважає, що коронавірус створили для скорочення населення

26.06.2020 Оксана Кириленко 0

Київський міжнародний інститут соціології запитував у людей їхню думку про походження коронавірусу та його поширення у світі.

фото ІА "Погляд"

Опитування відбувалося методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assistedtelephoneinterviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України - АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. В ході опитування проведено 2000 інтерв'ю.

Під час інтерв’ю людей просили обрати, з яким з трьох тверджень щодо походження коронавірусу і його поширення у світі вони згодні в більшій мірі.

Твердження охоплюють такі погляди:

(1) природне виникнення і згодом поширення у світі;

(2) штучна розробка в лабораторії, але випадкове поширення у світі;

(3) спеціальна розробка і навмисне поширення у світі для зменшення чисельності населення та/або завдання шкоди окремим країнам. Крім цього, громадяни могли назвати свій варіант.

Тож виявляється кожен третій опитуваний, 37% – обрав варіант, що коронавірус був «спеціально розроблений і навмисно поширений у світі для зменшення чисельності населення та/чи завдання шкоди окремим країнам».

Ще 29% обрали варіант, що коронавірус «зроблений штучно у лабораторії, але його поширення у світі було випадковістю». (Таким чином, 66% респондентів обрали один з двох варіантів, який означає штучне походження коронавірусу.)

Обрали варіанти, що коронавірус з’явився природним шляхом і потім поширився на світ – 18%.

Людям, які обрали варіант про штучне походження, але випадкове поширення у світі, ставилося додаткове запитання «А в якій країні, на Вашу думку, був штучно зроблений коронавірус?». Запитання ставилося у відкритій формі, тобто опитуваному варіанти відповідей не пропонувалися.

Більшість громадян (70%) вважають, що коронавірус був штучно розроблений у Китаї. Ще 5% назвали США, 3% – Росію. Інші країни називалися рідше. 

Зауважимо, що в Україні понад 150 тисяч хворих на коронавірус за дослідженням KSE.