Новини
Всесвіт

Космічний телескоп TESS відкрив першу екзопланету земного типу


На ній рік триває майже вісім земних днів, а температура на поверхні – 430 градусів.

В даних космічної обсерваторії TESS виявили екзопланета земного типу – небесне тіло з твердою поверхнею і діаметром трохи менше за Землб. Від Сонця до цього небесного тіла відносно недалеко – 53 світлових роки.

Про це повідомило інтернет-видання Space.com з посиланням на заяву групи вчених з Массачусетського технологічного інституту (МТІ) і Вашингтонського Інституту Карнегі, які займаються реалізацією даного проекту.

Варто значити, що на сьогодні відомо більше чотирьох тисяч екзопланет. Більшість з них є газовими гігантами.

Об'єкт HD 21749c був виявлений на орбіті зірки спектрального класу K. Планета робить один оберт навколо світила всього за вісім діб і нагрівається до свідомо несумісних з життям 430 градусів Цельсія. Незважаючи на те що нова планета безперспективна з точки зору астробіології, її виявлення дозволяє говорити, що інструмент нового покоління успішно почав формувати найбільш цікавий список екзопланет. HD 21749c має розмір навіть менше земного, тому TESS довів свою здатність помітити аналог Землі по його проходженню на тлі диска зірки. А отже тим самим довів здатність знаходити і придатні для життя планети.