Новини
Україна
Суспільство
Україна-суспільство

Коли завершиться навчальний рік: рішення Кабміну

25.06.2020 Косянчук Інна 0

Уряд визначив, що для учнів проміжних класів цьогорічне навчання закінчиться до 1 липня, для 11-класників – до 31 серпня, а в закладах профтехосвіти – до 31 липня.

Фото Урядового порталу

Сьогодні, 25 червня, під час засідання Кабінету міністрів було визначено дати завершення навчального року 2019-2020 рр. Школярі проміжних класів мають завершити навчальний рік до 1 липня, одинадцятих класів – до 31 серпня, а учні закладів профосвіти – до 31 липня -- про такі встановлені терміни повідомив Урядовий портал.

Заступник міністра освіти і науки Любомира Мандзій пояснила, чому визначено саме такі терміни.

Вона нагадала, що сьогодні, 25 червня, стартувала  основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання. Як повідомляв «Погляд», Державна комісія з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій дозволила провести зовнішнє незалежне оцінювання з 25 червня до 17 липня. Мандзій поінформувала, що з 24 липня до 10 серпня відбудеться додаткова сесія  ЗНО. Саме через її терміни випускники шкіл завершать навчальний рік останніми – впродовж 10 днів після визначення результатів, але не пізніше 31 серпня.

Також Мандзій звернула увагу, що зміни у термінах завершення навчального року та видачі свідоцтв про повну загальну середню освіту зумовлені заходами, спрямованими на протидію розповсюдження COVID-19.
“Цього року випускники шкіл і профтехів, які отримують свідоцтва про повну загальну середню освіту, звільняються від ДПА, але мають право її складати за власним бажанням, зокрема у формі ЗНО. Цим рішенням ми впорядкували етапи завершення навчального року, передбачивши час на складання тестів і занесення оцінок за них у свідоцтва як ДПА. Крім того, випускники закладів профосвіти, які також виявили бажання скласти ДПА у формі ЗНО, зможуть своєчасно отримати свідоцтво і диплом”, – наголосила заступник міністра.

Як повідомляв погляд, відсьогодні у Міносвіти – новий тимчасово виконуючий обов’язки міністра Сергій Шкарлет.