Новини
Культура

Коли треба колядувати, щедрувати і посівати

Обряд колядування проводиться у Різдвяний Святвечір

Коли треба колядувати, щедрувати і посівати - зображення

У січні українців чекає багато свят і пов'язаних з ними обрядів, таких як колядування, щедрування і посівання. Цей період називається Святки (Святі дні, Коляда).

Обряд колядування проводиться у Різдвяний Святвечір, 6 січня. Колядувати прийнято великими компаніями на чолі зі звіздарем і Віфлеємською зіркою. Виходять на колядування після святкової вечері. За традицією, компанія як мінімум з трьох людей відправляється по домівках сусідів і родичів з піснями і кутею, бажаючи господарям багатства, процвітання і щастя. Дітям за пісні дарують солодощі чи гроші.

Після Різдва Святки тривають щедрування і посівання. Щедрувати треба 13 січня, а посівати - 14 січня.

Щедрувати можна обом статям, проте в деяких регіонах України вважається, що щедрувати можуть тільки дівчата і дівчатка.

Щедрувальники ходять по домівках, співають щедрівки, бажають "повної чаші" господарям. Гостей-щедрувальників потрібно обдаровувати їжею і грошима, щоб наступний рік був ситним. А от не пустити в будинок щедрувальників - до бід і збитків.

Посівають на старий Новий рік 14 січня. Посівати можна тільки хлопчикам і парубкам. За прикметами, чоловік має увійти першим в дім в Новий рік, тоді буде достаток в домі. Із собою беруть жито, пшеницю й ячмінь. Горохом, пшоном і просом посівати не прийнято. За прикметою, це привабить сльози в дім.

Нагадаємо, в середині листопада стало відомо, що "Укрзалізниця" відновлює пасажирське залізничне сполучення з Миколаєвом. До слова, перед цим УЗ запустила продаж квитків до Херсона, Маріуполя, Донецька, Луганська та Сімферополя. виток до перемоги" може купити кожен охочий і зберігати як символ віри в ЗСУ, а після деокупації скористатися ним.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.