Новини
Україна
Здоров'я

Кліщі атакують: МОЗ радить, як вберегтися


Фото: Kalcutta/Depositphotos

Під час прогулянок на природі слід пам'ятати про непомітних комах, які можуть переносити небезпечні захворювання.

Поради про захист від кліщів оприлюднили експерти Міністерства охорони здоров'я.

В першу чергу варто підібрати вірний одяг: найкраще світлого кольору та з довгими рукавами, щоб вчасно помітити кліщів. Також радять використовувати засоби проти комах. Перевіряти себе необхідно кожні дві години, особливо звертаючи увагу на місця, де росте волосся.

Після повернення додому слід оглянути одяг та речі на наявність кліщів, випрати та випрасувати одяг. Якщо є домашній улюбленець, ретельно перевірити і його.

Виявити кліща можна по свербінню та почервонінню шкіри. Щоб видалити комаху, найкраще звернутись до травмпункту. Однак якщо це неможливо, спробувати витягнути його самостійно, обережно розхитуючи кліща пінцетом або пальцями у марлевій обгортці.

Місце укусу слід обробити антисептичним розчином. Витягнутого кліща потрібно помістити у флакон та при можливості перевірити на наявність інфекцій. Після цього помити руки з милом.

Важливо також відслідковувати свій стан після укусу кліща. Зокрема, якщо місце укусу почервоніла та з'явилось характерне кільце, терміново потрібно звертатись до інфекціоніста, адже це може свідчити про хворобу Лайма. Головний біль та гарячка можуть бути симптомами енцефаліту, який також потребує невідкладного лікування.