Новини
Новини світу
За кордоном

Київ міцний та вільний, – Байден. Головні тези промови американського лідера

Президент США заявив, що Україна міцна й незалежна і вона ніколи не стане жертвою росії.

Київ міцний та вільний, – Байден. Головні тези промови американського лідера - зображення

Ввечері, 21 лютого, в саду Королівського замку Варшави президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден виступив з промовою, яка була приурочена до річниці широкомасштабного вторгнення росії в Україну.

Головним меседжем сказаного була впевненість американського лідера в тому, що Україна міцна й незалежна і вона ніколи не стане жертвою росії.

"Диктатор не зможе відтворити імперію, він не зможе досягнути того, що люди полюблять цю імперію. Україна ніколи не стане жертвою росії. Для вільних людей, які не хочуть жити у темному світі, це дуже особливий рік, який минув, брутальний рік, коли росія зробила дуже багато злочинів проти людства", –

президент США Джо Байден

Також американський лідер сказав, що путін прорахувався, розпочавши війну.

"Я щойно побував у Києві. І я вам скажу — Київ стоїть. Київ вільний! Путін прорахувався, розпочавши війну проти Україну. За цей час Захід став сильнішим, а Путіним - слабкішим. Ви, жителі Варшави, які тут зібралися, знаєте, що означає солідарність. Коли це місто було зруйноване під час Варшавського повстання, під час багатьох років комуністичного гніту, ви вижили, тому що були разом", –

президент США Джо Байден

Що ще сказав Байден?

Наводимо головні та найбільш "яскраві" цитати виступпу американського лідера.

  • "Тирани й автократи розуміють лише слова "ні, ні і ні". Диктатор ніколи не може перемогти любов людей до свободи. Україна ніколи не віддасть перемогу росії. путін очікував легкої перемоги, але замість неї залишив спалені танки та зруйновані міста. Він думав, що зробить "демілітаризацію", але натомість отримав "НАТОфікацію" Фінляндії та Швеції. Він думав, що зможе використати енергетику як зброю. Але ні. Ми мобілізувалися та знизили свою залежність від російських енергоресурсів".

  • "Демократичні країни стали сильнішими, путін – слабшим. путін думав, що ми відступимо. Він помилявся. Ми згуртовані. Сьогодні, завтра та назавжди".

  • "Захід не збирається нападати на Росію, як заявляє Путін. А мільйони росіян хочуть жити у мирі із сусідами. Ця війна ніколи не була потребою, це трагедія. Путін обрав цю війну. Кожен новий день війни – це його вибір".

  • "Нехай ніхто не сумнівається - стаття 5 непорушна. Напад на одного члена НАТО є нападом на всіх. Це священна клятва".

  • "Захист вічних цінностей – вибір між надією і страхом, свободою і несвободою, обмеженнями і можливостями. Можливості з'являються, коли люди вільні. Немає більшого прагнення, аніж свобода. На цьому побудована Америка".

  • "Ми не втомимося від України і будемо її підтримувати".

  • "На порядку денному – свобода. Коли президент Зеленський сказав, що ця битва визначить, у якому світі житимуть наші діти, внуки та правнуки, він говорив про дітей, внуків і правнуків не лише українців".

  • "путін обрав цю війну. Кожен новий день війни – це його вибір. Він може зупинити її своїм словом. Якщо Україна припинить боротися, вона зникне з мапи. Тому вона повинна мати можливості захищатися. Потрібно надавати їй оборонну допомогу – ППО, танки, броньовані машини. А також економічну та гуманітарну допомогу".

Київ міцний та вільний, – Байден. Головні тези промови американського лідера - зображення

Більше, ніж просто відповідь на виступ путіна

Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван запевняє, що промова Байдена не була прямим запереченням послання путіна. Про це пише CNN.

"Ми не планували цю промову як якесь протистояння. Це не риторичне змагання з кимось іншим. Виступ президента ... про щось більше. І ми вибрали цей час, ми вибрали цю дату не тому, що сьогодні виступає президент Путін",

радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван

За словами Саллівана, промова Байдена про єдність і рішучість, відданість фундаментальним принципам і готовність зробити крок вперед.

Як відомо Байден приїхав до Польщі після свого візиту до Києва. 20 лютого президент Сполучених Штатів Америки Джозеф Байден приїхав в Україну з неанонсованим візитом. Це перший візит Байдена в якості президента в Україну під час повномасштабного вторгнення рф та перший візит президента США за останні 15 років вже називають історичним.

Читайте також в матеріалі "ПОГЛЯДУ" – хто зі світових лідерів за рік війни відвідав Україну?


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.