Новини
Україна
Київщина
Культура

Катерина Штанко створює казковий світ

24.07.2019 Косянчук Інна 0

Сьогодні – день народження відомої художниці. Її малюнки до дитячих книжок захоплюють не одне покоління

«У мене на полицях є колекції книжок з улюбленими ілюстраторами. В цій скарбниці окремим коштовним каменем - книги, оформлені Катериною Штанко. Це неймовірно талановита, самобутня і працьовита художниця з багатющою уявою і унікальним відчуттям кольору, її чарівний химерний світ занурював мене у казкову реальність в дитинстві і я щаслива, що зараз казкова уява моєї доньки спирається на ці ж ілюстрації. Катю, я вас вітаю з днем народження! Бажаю створити ще багато казкових світів (навіть не знаю, це вам побажання чи всім нам», - так тепло відгукнулась про улюблену художницю у Фейсбуку Горгона Бобровицька.

Катерину Штанко, яка сьогодні, 24 липня, святкує свій день народження багато хто знає як ілюстраторку дитячих книжок. ВІона – з найвідоміших і найулюбленіших українських книжкових графіків. Народилася в Сімферополі. Закінчила Кримське художнє училище (1973), Українську Академію Мистецтв (1979) та творчу майстерню при Академії мистецтв (1979-83 рр.). Учасник та переможець багатьох республіканських, всесоюзних та міжнародних виставок. Автор кількох десятків ілюстрованих книг для дітей.

Катерина Штанко – лауреат низки премій. Зокрема, у 1989 році отримала першу премію на Всеукраїнському конкурсі «Мистецтво книги»( Т. Шевченко «Кобзар»); у 1987 здобула другу  премію конкурсу «Мистецтво книги» («Михайлик — джура козацький»); у 1986 їй вручили другу га премія конкурсу «Мистецтво книги» та спеціальний Диплом на Всесоюзному конкурсі «Мистецтво книги» («Норвезькі народні казки»).  Також художниця здобула перемогу на конкурсі Дитяча книга року ВВС–2014 в Україні.

Катерина Штанко долучилась до ілюстрування низки книг, які вийшли у видавництві  «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА». Це – тритомні видання «1000 казок» та «Улюблені вірші», «Золотий павучок», «Дракони, вперед» та інші.

Фото з відкритих інтернет-ресурсів