Ірпінь – символ опору та стійкості. Рік тому Сили оборони звільнили місто
28 березня 2022 року Сили оборони звільнили Ірпінь. Місто, неподалік столиці, стало справжнім форпостом та з усіх сил стримувало ворога на шляху до Києва.
Звільнення Ірпеня, як і всієї Київщини, стало початком очищення української землі від російської нечисті. Натомість битва за Ірпінь назавжди увійде у світову історію. Проте, на жаль, ірпінчанам уже ніколи не забути перші дні війни.
Пропонуємо пригадати події на початку повномасштабного вторгнення в Ірпені.
Вже в березні загарбники бомбардували атакували житлові квартали та зруйнували багатоповерхівку в Ірпені. На жаль, це був лише початок терору окупантів. Постійні обстріли значно ускладнювали евакуацію мирних жителів. Проте мужнім тероборонівцям вдалося виводити людей. Зокрема, 7 березня через зруйнований міст вивели вже понад 2 тисячі людей.
Проте були й ті, хто не хотів полишати рідну домівку. Дивіться в сюжеті "Погляду", про Оксану та Миколу Цуканових, які залишалися увесь час в рідному місті, опікувалися старенькими людьми у підвалі під час окупації, захищали квартири, магазини від мародерів та віч-на-віч зустрілися з рашистами.
Також дивіться історію ірпінського волонтера, який залишився в місті на час найгарячіших бойових дій, щоб допомагати іншим. Він розповідає про варварство російських окупантів на прикладі свого дому та вулиці, і наглядно демонструє наслідки смертоносних обстрілів.
Внаслідок російського вторгнення чимало людей залишилися без даху над головою. Злочини другої армії світу яскраво ілюструє Ірпінь - містечко на Київщині. Воно одним з перших прийняло на себе потужний удар "руських освободітєлєй". В Ірпені рашисти зруйнували 119 багатоповерхових та 1483 приватні житлові будинки. Внаслідок обстрілу ворога 16 358 жителів міста втратили своє житло. Родина Загорних з Ірпеня розповіла, як перші тижні війни були змушені ховатися в сусідському підвалі будинку- музею видатного Григорія Кочура.
Чому росіяни цілилися у будинки людей? Та з якими проблемами ірпінчани зустрілися на шляху до відновлення житла – детальніше в сюжеті "Погляду".
Проте навіть, опинившись без дому через війну, місцеві мешканці продовжують любити свою оселю та нескорений Ірпінь. Дивіться історію про те, як ірпінчани, чиї квартири постраждали від рук окупантів, не здаються і починають самотужки приводити будинок до ладу.
Проте навіть у такі часи в містечку під Києвом продовжує жити мистецтво. Український художник Анатолій Зорко змальовує повоєнний Ірпінь і вірить в його відбудову. А екологина та мисткиня Юлія Маклюк започаткувала проєкт зі створення насінневих скульптур, які встановлює у пам'ятних місцях Ірпеня періоду окупації.
Тож не дивно, що Ірпінь став символ опору та стійкості народу України.
Нагадаємо, минулоріч понад 20 знімків про війну в Україні потрапили в топ-100 світлин за версією Time. Серед них і знамените фото людей під мостом в Ірпені. А світлина зі зруйновано Ірпеня потрапила в трійку лідерів Sony World Photography Award.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.