Ірпінь
Суспільство
Культура
Україна-суспільство

Де шукає натхнення український художник Анатолій Зорко і чому мистецтво проти війни (ВІДЕО)

Змальовувати повоєнний Ірпінь і вірити в його відбудову: Де насправді шукає натхнення художник Анатолій Зорко і чому мотиви його творчості змінилися?

Змальовувати повоєнний Ірпінь і вірити в його відбудову: Де насправді шукає натхнення художник Анатолій Зорко і чому мотиви його творчості змінилися?

Анатолій Зорко - заслужений художник України. Він майстер живопису. У мирний час на полотні зображував переважно природу.

У різні часи художника можна було відшукати за роботою у наймальовничіших куточках рідного Києва.

Окрім цього, тривалий час писав картини в українському Криму.

Однак, найбільше натхнення чоловік завжди знаходив в Ірпені, в який їздить вже 15 років. Художник розповідає, що творчість завжди відчуває зміни у настроях самого митця.

Відтак, перша трансформація творчого шляху Анатолія Зорка сталася у 2014-му році після Революції Гідності та подій на Сході України.

Митець зауважує, що тоді на картинах з‘явилися темні кольори, бо про себе давали знати внутрішні переживання за долю країни.

Не зміг оминути Анатолій і реалії сьогодення. Війну він зустрів у своїй майстерні. Чоловік, почувши перші вибухи, познімав зі стін всі свої картини, щоб кривава рука війни їх не торкнулася, однак виїжджати зі столиці рішуче відмовився.

У перші тижні протистояння українського народу окупантам художник не брав до рук фарби взагалі, лише робив начерки.

Тільки згодом зумів знову творити. Після звільнення улюбленого Ірпеня Анатолій Зорко одразу поїхав до міста, щоб занотувати кожен злочин, вчинений рашистами.

Найчастіше він змальовує Романівку, яка сьогодні, на жаль, понівечена та потрощена. Художник розповідає, що місцеві жителі із цікавістю споглядають за його роботою і охоче діляться своїми історіями війни. Анатолій Зорко не перестає любити Київ і вірить, що місце для відбудованого міста на полотні точно знайдеться. Бо мистецтво проти війни!

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.