Ірпінь
Україна-суспільство

Ірпінь опалений війною і насінневі скульптури Юлії Маклюк (ВІДЕО)

Війна в Ірпені, волонтерство і творчість, що може говорити навіть без слів. Саме так можна описати історію екологині та мисткині Юлії Маклюк.

Війна в Ірпені, волонтерство і творчість, що може говорити навіть без слів. Саме так можна описати історію екологині та мисткині Юлії Маклюк. Дівчина виїхала з Ірпеня на третій день, маючи внутрішні переживання, що покидає все: будинок, студію кераміки, життя… Проте не змогла сидіти без діла і, навіть будучи далеко від дому, стала до лав волонтерів. У цьому їй допомогла іноземна спільнота колег та власне нестримне бажання бути корисною.

Після повернення додому майстриня зрозуміла, що щось змінилося і в ній самій, тому трансформації зазнала і творчість - звичні вази та посуд уже менше вабили.

Натомість Юлія Маклюк започаткувала проєкт зі створення насінневих скульптур, які встановлює у пам'ятних місцях Ірпеня періоду окупації.

Для створення погруддя мисткиня символічно використовує глину, видобуту в рідному Ірпені, тимчасово окупованому Слов'янську та на Херсонщині.

Вироби не випалює, щоб вони могли повернутися в природу. Її роботи - це своєрідний меморіал ірпінчанам, що героїчно загинули. Юлія заповнює їх грунтом і насінням, щоб на їхньому місці проростали овочі та квіти як продовження життя.

Як виникла ідея і який символізм несуть роботи? Якої непоправної шкоди екології Ірпеню завдали окупанти і що слід робити ірпінчанам, щоб відновлювати не лише житло, але й природу довкола? Детальніше про це у нашому сюжеті!

Провайдер Інтернет послуг Best - це Швидкісний Інтернет у Гостомелі та якісне Телебачення в Україні.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.