Світ-суспільство
Україна-суспільство
За кордоном
Політика

Заради миру НАТО має переглянуте розуміння східного флангу, – Зеленський

29.06.2022
Президент закликав Альянс позбутися "сірої" зони.

Заради миру НАТО має переглянуте розуміння східного флангу, – Зеленський - зображення

29 червня президент Володимир Зеленський у своєму онлайн-зверненні до саміту НАТО в Мадриді закликав держави Альянсу допомогти Україні зараз закінчити цю війну перемогою на полі бою.

"Дати реально сильну відповідь на дії Росії – це те, що потрібно і нам, і кожній з ваших держав, і всьому Альянсу, усій євроатлантичній спільноті. Якщо ви справді визначаєте Росію своєю головною загрозою, ви маєте повністю підтримати її головну, першу мішень. Це не війна Росії лише проти України, це війна за право диктувати умови у Європі. За те, яким буде майбутній світовий порядок. Тому підтримати саме Україну й саме зараз зброєю, фінансами й політично, такими санкціями проти Росії, які зупинять її здатність оплачувати війну, – це абсолютна необхідність", –

президент України Володимир Зеленський

Також президент попросив надати Україні додаткову військову допомогу, зокрема, сучасну протиракетну та протиповітряну оборону, артилерію. Крім того Зеленський закликав НАТО позбутися "сірої" зони.

"Заради миру має бути переглянуте розуміння східного флангу НАТО. Чи не випадково, що всі країни Альянсу на сході, всі наші сусіди виступають за членство України в НАТО? Ні, це не випадковість. Це логіка. Це знання життя в нашому регіоні. Україна ще мало заплатила? Хіба наш внесок у захист і Європи, і всієї цивілізації досі недостатній? Так що ще потрібно? Я можу сказати, що нам потрібно: нам потрібні гарантії безпеки і ви маєте знайти Україні місце у спільному безпековому просторі", –

президент України Володимир Зеленський

На думку глави держави, наразі Альянс має два шляхи: "або - невідкладна достатня для перемоги допомога Україні, або - відкладена війна Росії з НАТО".

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що НАТО ухвалить нову стратегічну концепцію і підготує широкий пакет допомоги Україні.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.