Новини
Україна
Культура
Україна-суспільство

В Уряді обговорюють запровадження безкоштовних курсів з української мови

10.07.2020 Косянчук Інна 0

Мовний омбудсмен Тарас Кремінь планує розробити державну програму сприяння опануванню державної мови.

Фото з Фейсбук-сторінки Тараса Кременя

Як повідомляв «Погляд», 8 липня уряд призначив Тараса Кременя Уповноваженим із захисту державної мови. 

За словами члена експертної групи із питань мовної політики при уряді України Сергія Оснача, найперші завдання для Кременя мають стати формування секретаріату та реагування на порушення чинних норм закону про мову,  а також запровадження безкоштовних курсів української мови, що не зробили чинний та попередній уряди.

Про це повідомляє DW, зауважуючи, що Тарас Кремінь в коментарі ресурсу звернув увагу на те, його першими кроками на посаді стане розробка державної програми сприяння опануванню державної мови, яка має включати не тільки якомога швидше відкриття курсів з української мови та взаємодію з органами місцевої влади й самоврядними структурами, а й з тими, які відповідають за освіту, науку та культуру.

"Я за те, щоб у нас з'являлися якісні субтитри, якісний культурний контент. Це неможливо без збільшення фінансування театральних колективів та естрадних виконавців, збільшення видатків та видавництво та розповсюдження книжок", зазначив Кремінь, і висловив думку, що  офіс мовного омбудсмена повинен стати стимулом для посилення мовного руху. Також він розповів, що варто приділяти увагу поширенню української мови та її якісному викладанню в освітніх закладах.

Як повідомляв "Погляд", 9 липня Рада з державної підтримки кінематографії оголосила результати 13-го конкурсного відбору кінопроєктів, що претендують на державну фінансову підтримку.