Новини
Україна
День в історії
Новини світу

Європарламент визнав Голодомор геноцидом українського народу (ВІДЕО)

Євродепутати рішуче засудили дії тоталітарного радянського режиму, що призвели до смерті мільйонів українців.

Європейський парламент проголосував за визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу. Про це повідомила пресслужба ЄП у четвер, 15 грудня.

"За" відповідну резолюцію проголосували 507 євродепутатів, "проти" – 12, "утрималися" – 17.

"Європейський парламент визнає геноцидом голод, заподіяний радянським режимом в Україні в 1932-1933 роках, відомий як Голодомор. Євродепутати рішуче засуджують ці дії, які призвели до загибелі мільйонів українців, і закликають усі країни та організації, які ще не зробили цього, наслідувати їхній приклад і визнати це геноцидом", –

пресслужба Європарламенту

Також у повідомленні зазначається, що відбілювання та прославляння тоталітарного радянського режиму та відродження культу радянського диктатора Йосипа Сталіна призвели до того, що росія сьогодні є державою спонсором тероризму. Євродепутати також засуджують жахливі злочини росії, які знову здійснюються проти українського народу, такі як цілеспрямоване знищення цивільної енергетичної інфраструктури України взимку.

"Резолюція звинувачує нинішній російський режим у порушенні суверенітету та територіальної цілісності України, прагненні ліквідувати Україну як національну державу та знищити ідентичність і культуру її народу. Він також засуджує той факт, що триваюча війна спричинила глобальну продовольчу кризу, коли росія руйнує та грабує українські зернові склади та продовжує ускладнювати експорт українського зерна до найбільш знедолених країн світу", –

пресслужба Європарламенту

Європарламент також висловився за те, щоб держави-члени ЄС та треті країни підвищували поінформованість про ці події та інші злочини, вчинені радянським режимом, шляхом включення історичних знань про них до освітніх та дослідницьких програм, щоб запобігти подібним трагедіям у майбутньому.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що попри намагання радянської влади всіма способами знищити сліди Голодомору та масових штучних голодів в Україні, чимало матеріалів вціліло.

Як повідомлялося раніше, в 2008 році було видано "Національну книгу пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні" в 19 томах. Мартиролог Книги пам’яті нараховує лише 882 510 імен. Проте й досі пошук продовжується. Встановлені імена жертв геноциду вносяться до Єдиного реєстру жертв Голодомору. Як писав "Погляд", в четверту суботу листопада, в Україні та світі вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.