Новини
Україна
Україна-суспільство

На нас чекають нові знахідки про Голодомор, – СБУ

В архівах СБУ зберіглися унікальні свідчення про Голодомор, які радянська влада намагалася знищити.

На нас чекають нові знахідки про Голодомор, – СБУ - зображення
На нас чекають нові знахідки про Голодомор, – СБУ - 1 - зображення
На нас чекають нові знахідки про Голодомор, – СБУ - 2 - зображення
На нас чекають нові знахідки про Голодомор, – СБУ - 3 - зображення

Попри намагання радянської влади всіма способами знищити сліди Голодомору та масових штучних голодів в Україні, чимало матеріалів вціліло. Проте частина цього масиву й досі не вивчена повністю, тож у майбутньому українська та світова спільноти можуть дізнатися нові значущі факти про цей геноцид українського народу. Про це повідомили в пресслужбі Служби безпеки України, на зберіганні в архівах якої знаходяться ці матеріали.

"Після Голодомору архіви пройшли чистку. Документи, які могли свідчити про штучно створений голод, масово знищувались або так змінювались, щоб потім неможливо було встановити, що ж насправді відбувалося. Сьогодні нічого втаємниченого не залишилося, але ще не всі фонди пройшли повний комплекс науково-технічного опрацювання, тож, можливо, нас чекають нові значимі знахідки", –

директор Галузевого державного архіву СБУ Андрій Когут

На нас чекають нові знахідки про Голодомор, – СБУ - зображення

документальних комплексів, які прямо чи опосередковано є свідченням штучно створених голодів. Це, зокрема, справи, які свідчать про репресії проти тих, хто намагався запобігти Голодомору. А також так звані архівно-кримінальні справи, які були відкриті пізніше: в тому числі на тих, у кого знаходили різні свідчення про Голодомор.

Нагадаємо, в 2008 році було видано "Національну книгу пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні" в 19 томах. Мартиролог Книги пам’яті нараховує лише 882 510 імен. Проте й досі пошук продовжується. Встановлені імена жертв геноциду вносяться до Єдиного реєстру жертв Голодомору. Як повідомляв "Погляд", в четверту суботу листопада, в Україні та світі вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.