Новини
Світ-суспільство
За кордоном

Єврокомісія запропонувала новий пакет санкцій проти рф

15.07.2022
Зокрема, було запропоновано продовжити всі чинні антиросійські санкції до кінця січня 2023 року.

Єврокомісія запропонувала новий пакет санкцій проти рф - зображення

Єврокомісія запропонувала новий пакет санкцій проти рф, включаючи ембарго на експорт золота, заявила голова ЄК Урсула Фон дер Ляєн у п'ятницю, 15 липня.

"Жорстока війна Росії проти України не припиняється. Тому ми пропонуємо сьогодні посилити наші суворі санкції ЄС проти кремля, посилити їх виконання та продовжити їх до січня 2023 року. москва повинна продовжувати платити високу ціну за свою агресію", –

президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн

За словами верховного представника Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозепа Борреля, санкції ЄС є жорсткими та важкими, зокрема Старий Світ продовжить атакувати тих, хто наближений до путіна та кремля. Зокрема, сьогоднішній пакет має відобразити скоординований підхід ЄС з міжнародними партнерами, включаючи G7. Також стало відомо, що на додаток до цих заходів пропонуватиметься включення до списку інших фізичних та юридичних осіб із заморожуванням їхніх активів і обмеженням можливості подорожувати.

Отже, новий пакет має запровадити нову заборону на імпорт російського золота, одночасно посилюючи контроль над експортом подвійного використання та передових технологій.

У пакеті також повторюється, що санкції ЄС жодним чином не спрямовані на торгівлю сільськогосподарською продукцією між третіми країнами та росією. Також у тексті уточнюється точний обсяг деяких фінансово-економічних санкцій.

Насамкінець пропонується продовжити чинні санкції ЄС на шість місяців, до наступного перегляду наприкінці січня 2023 року.

Тепер цей пакет обговорюватиметься державами-членами у Раді ЄС у зв'язку з його ухваленням.

Нагадаємо, 12 липня Рада Євросоюзу затвердила рішення виділити Україні додаткову макрофінансову допомогу у розмірі €1 мільярда. Ця макрофінансова допомога має забезпечити необхідні ресурси для покриття нагальних потреб держави та роботу критичної інфраструктури.

Раніше також овідомлялося, що ЄС планує створити платформу по відновленню України після завершення війни.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.