Культура
Новини світу

Євробачення-2023 не відбудеться в Україні (ВІДЕО)

Згідно з правилами Євробачення, конкурс проводять в країні, чий виконавець здобув перемогу. Однак попри те, що перше місце в цьому році виборола українська група Kalush Orchestra, Євробачення-2023 відбудеться не в Україні.

Таке рішення прийняла європейська мовна спілка. Організація також подякувала UA.Суспільному за їхню щиру співпрацю та відданість вивченню всіх сценаріїв протягом кількох тижнів після перемоги Kalush Orchestra 14 травня в Турині та поділилася своїм сумом та розчаруванням з приводу того, що конкурс наступного року не може бути проведений в Україні.

Невдовзі європейська мовна спілка розпочне переговори з BBC щодо можливого проведення "Євробачення-2023" у Великій Британії, яка посіла друге місце.

"Стало загальновідомою традицією, що переможець "Євробачення" приймає конкурс наступного року за умови дотримання певних критеріїв. Враховуючи війну після російського вторгнення в країну-переможницю цього року, EBU провів повну оцінку і техніко-економічне обґрунтування зі сторонніми фахівцями, в тому числі з питань безпеки.

Після об'єктивного аналізу керівна рада Євробачення з глибоким жалем дійшла висновку, що, враховуючи нинішні обставини, гарантії безпеки, необхідні мовнику для проведення конкурсу "Євробачення" відповідно до правил Євробачення не можуть бути виконані Національною суспільною телерадіокомпанією України (UA:PBC)", - сказано в повідомленні мовника.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.