Культура
Україна-суспільство
За кордоном

Євробачення–2023 не відбудеться в Україні

Найімовірніше, конкурс відбудеться у Великобританії.

Євробачення–2023 не відбудеться в Україні - зображення

Європейський мовний союз (EBU) ухвалив рішення, що пісенний конкурс Євробачення–2023 відбудеться поза територією України через поточну ситуацію в країні. Про це йдеться в заяві EBU.

"Після об’єктивного аналізу Референтна група, керівна рада Євробачення, з глибоким жалем прийшла до висновку, що з огляду на поточні обставини, гарантії безпеки та оперативні, необхідні телерадіостанції для проведення, організації та виробництва пісенного конкурсу Євробачення відповідно до Правил ESC, не можуть бути виконані UA:Суспільне. EBU хотів ба подякувати UA:Суспільне за щиру співпрацю та відданість дослідженню всіх сценаріїв протягом тижнів після перемоги Kalush Orchestra 14 травня в Турині та розділити сум і розчарування, що конкурс наступного року не відбудеться в Україні", –

EBU

Також Європейський мовний союз зазначив, що тепер розпочне переговори з BBC, як цьогорічного володаря другого місця, щодо потенційного проведення пісенного конкурсу Євробачення 2023 року у Сполученому Королівстві. У свою чергу перемога України має знайти відображення у шоу наступного року.

Як повідомляв "Погляд", український гурт Kalush Orchestra з піснею Stefania очікувано здобув перемогу на пісенному конкурсі Євробачення 2022, фінал якого відбувся в Турині (Італія) ввечері в суботу, 14 травня. А в середині травня Kalush Orchestra презентувала кліп знятий в Бучі, Ірпені, Гостомелі та Бородянці.

До слова, наприкінці травня переможці Євробачення-2022 гурт Kalush Orchestra та Сергій Притула продали кришталевий кубок за $900 тис. на благодійному аукціоні. Згодом стало відомо, що український гурт отримає новий кришталевий мікрофон.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.