Новини
Васильків
Культура

І дорослі, і малі: пленер художників на Васильківщині

13.07.2020 Надiя Проценко 0

Як анонсував «Погляд» раніше, 11 липня у меморіальному музеї-садибі І.С. Козловського відбувся всеукраїнський пленер «Мар’янівська пастораль 2020», у якому взяли участь художники-аматори з Київщини, Одеси та Хмельниччини.

Директор музею-садиби Ніна Горобчук розповіла журналісту ІА «Погляд», що в пленері взяли участь 20 художників: найменшій учасниці було 6 років, найстаршому – 50+. «Після короткої екскурсії садибою вони знайшли собі локації до душі та кожен намалював по кілька картин, зобразивши красу цю чарівного куточка Васильківщини», – зауважила Ніна Олексіївна.

Фото - Олена Діденко

Примітка: У живописі термін «пленер» означає правдиве відтворення природного освітлення, кольору та повітряного середовища.

Оскільки територія музею-садиби надихає своїм різноманіттям, акварелісти зображали у своїх картинах все, що їх оточувало: від батьківської хатини співака до парку-усипальниці. Протягом дня кожен із митців створив по кілька картин. Загалом вийшло біля 50 полотен, 18 кращих із них були подаровані авторами фонду музею.

Для огляду картини доступні вже зараз, однак за кілька місяців працівники музею створять із них виставку. Її презентують, за словами Ніни Горобчук, у листопаді-грудні, коли у садибі відбудеться заключний концерт, присвячений 120-річчю з дня народження видатного співака з Васильківщини Івана Козловського.

«Цьогоріч усі заходи, що проходять у музеї, приурочені до 120-річчя відомого тенора, – наголосила директорка закладу. – Крім того, найближчим часом плануємо відновити яблуневий сад, висаджений відомими українськими письменниками Павлом Тичиною, Олесем Гончаром, Максимом Рильським на згадку про дружбу з Олександром Довженком. Однак для цього потрібні кошти. Тож якщо у когось є бажання стати меценатом та допомогти музею у цьому питанні, будемо вдячні».

Окрім того, із намальованих на пленері картин у майбутньому буде створено каталог «Мар’янівська пастораль 2020. Подих акварелі».

Наприкінці заходу учасникам пленеру вручили подяки та цінні подарунки.

Решта фото – Меморіальний музей-садиба І.С. Козловського

У 2019 році музею-садибі Івана Козловського на Васильківщині було 25 років з моменту заснування.