Новини
Здоров'я
Новини світу
За кордоном

Хом'ячки стали причиною спалаху коронавірусу в Гонконгу

Китайські вчені підтвердили здатність гризунів передавати вірус людям.

Хом'ячки стали причиною спалаху коронавірусу в Гонконгу - зображення

Домашніх хом'яків назвали причиною спалаху коронавірусу в Гонконгу. Про це йдеться в дослідженні, що було опубліковано на порталі Nature.com.

Геномний аналіз підтвердив, що хом'яки, які продаються в зоомагазині Little Boss, стали рознощиками штаму "Дельта". Через них там стався спалах інфекції: заразилися одразу кілька співробітників. Під час тестування вихованців у магазині і на складі у 11 хом'яків, що чхають, діагностували коронавірус.

Як з'ясували вчені, хом'яки дуже сприйнятливі до SARS-CoV-2. Крім того, гризуни здатні передавати вірус не лише один одному, а й людям. Таким чином, торгівля тваринами може бути ще одним шляхом розповсюдження вірусу, зазначили автори дослідження.

"Але щоб бути справедливими до хом'яків, варто зазначити, що люди частіше заражаються один від одного, ніж від улюбленців".

Вірусолог з Університету Гонконгу Лео Пун

Після виявлення у хом'яків коронавірусу всю партію, що складається з 2000 гризунів, було вирішено "відправити на утилізацію". А людей, які купили хом'яків за останні два місяці, попросили повернути тварин. Крім того, власників гризунів зобов'язали самих пройти тест на COVID-19.

Нагадаємо, нещодавно вчені з'ясували, які кольори приваблюють комарів.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.