Новини
Суспільство
Екологія

Вчені з'ясували, які кольори приваблюють комарів

Як виявилося, на природу краще вирушати у синьому, зеленому чи білому одязі.

Вчені з'ясували, які кольори приваблюють комарів - зображення

Вчені з Вашингтонського університету з'ясували, що комарі, почувши присутність людини завдяки її диханню, летять у бік певних кольорів, зокрема червоного, помаранчевого, чорного та блакитного. Натомість, ці комахи ігнорують зелений, фіолетовий, синій та білий кольори, пишуть на порталі Рhys.org.

Дослідники вважають, що ці результати допоможуть пояснити, яким чином комарі знаходять людей, оскільки людська шкіра, незалежно від загальної пігментації, випромінює для них сильний червоно-жовтогарячий сигнал.

"Коли вони відчувають запах певних сполук, таких як CO2 з нашого дихання, це стимулює комарині очі сканувати певні кольори та інші візуальні патерни, які пов'язані з джерелом цього запаху".

Провідний автор дослідження Джеффрі Ріффел

За словами дослідників, якщо раніше вважалося, що комарі залучають лише три основні фактори: дихання, піт і температура шкіри людини, то тепер виявили четверту ознаку – колір.

Дослідники спостерігали за комарами в мініатюрних тестових камерах, у яких розпорошувалися специфічні запахи та були представлені різні типи візуальних образів, таких як кольорова точка або людська рука.

До розпилення вуглекислого газу комарі переважно ігнорували точку на дні камери незалежно від її кольору. Після розпилення CO2 комарі продовжували ігнорувати крапку, якщо вона була зеленого, синього чи фіолетового кольору. Але якщо крапка була червоною, помаранчевою, чорною або блакитною, вона явно приваблювала комах.

Нагадаємо, на Обухівщині зафіксовано випадок африканської чуми.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.